Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 kwietnia 2015, 11:45

autor: Jiker

Driver Speedboat Paradise – wyścigowa niespodzianka od Ubisoft zadebiutowała na rynku

Na platformach Google Play i App Store zadebiutowała jedna z największych niespodzianek ostatnich miesięcy – Driver Speedboat Paradise. Zaskakująca odsłona serii Driver, traktująca nieoczekiwanie o wyścigach motorówek, została udostępniona w modelu free-to-play.

Jedna z największych niespodzianek ostatnich miesięcy – Driver Speedboat Paradise, czyli najnowsza odsłona słynnej serii Driver, porzucająca szybkie samochody na rzecz sportowych motorówek – wyszła z etapu tzw. soft-launchu i doczekała się oficjalnego debiutu na mobilnych platformach Android oraz iOS. Najnowsze dzieło firmy Ubisoft zostało wydane w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

W Driver Speedboat Paradise wcielamy się w miłośnika wyścigów motorówek, który pomaga Johnowi Tannerowi – protagoniście znanemu z poprzednich odsłon serii – w rozmontowaniu niebezpiecznej, motorowodnej mafii. Mimo kryminalnego tła, gra pozostaje przede wszystkim grą wyścigową, charakteryzującą się efektownym modelem rozgrywki i dobrej klasy szatą graficzną (w przypadku której pierwsze skrzypce gra zaawansowana fizyka, odpowiedzialna za zachowanie ładnie wymodelowanych motorówek i wody).

Rozgrywka sprowadza się do brania udziału w kolejnych nielegalnych wyścigach, reprezentujących sześć różnych typów zmagań (m.in. Drag Racing). Warto dodać, że w zawodach uczestniczą przede wszystkim różnej maści kryminaliści, w tym bossowie mafii, więc próżno tu szukać sztywnego trzymania się reguł. Sprzyja temu ogromna ilość pojemników z nitro, pozwalających uzyskać na moment znacznie większą prędkość poruszania się, a także ramp, dzięki którym można wykonywać efektowne akrobacje.

Na potrzeby Driver Speedboat Paradise zaprojektowano około trzydziestu ciekawie zaprojektowanych tras, umiejscowionych m.in. na Bahamach, w Cancum, Miami oraz Wenecji. W grze nie mogło też zabraknąć systemu rozwoju. W zamian za zwycięstwa gracz otrzymuje wirtualną walutę, którą przeznacza na zakup nowych motorówek (łącznie jest ich około 20), a także ulepszeń, wzorów i symboli, pozwalających usprawnić maszynę i odmienić jej wygląd. Użytkownik może też kupować dodatki w postaci domów, ciuchów i akcesoriów dla bohatera, a nawet zdobywać fanów (głównie skąpo ubrane dziewczyny).

Poniżej możecie zapoznać się z ponad 40-minutowym gameplayem, zarejestrowanym przez redakcję serwisu TouchArcade.