Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PS4XONEXSX
Okładka Lost Judgment (PS5)
OkładkaLost Judgment (PS5)

Lost Judgment

Spin-off popularnej serii Yakuza, a zarazem sequel do ciepło przyjętego Judgment z 2019 roku. W Lost Judgment głównym bohaterem ponownie jest Takayuki Yagami, prywatny detektyw badający sprawę tajemniczego morderstwa w Yokohamie.

Akcji | TPP | thriller | detektywistyczne | kryminalne | beat 'em up | Japonia | przygodowe gry akcji | Find Your Next Game

Lost Judgment Premiera

24wrz2021za 58dni

PS4 XONE PS5 XSX

Gry podobne do Lost Judgment

Yakuza: Like a Dragon

Judgment

Sifu

Lost Judgment to spin-off popularnej serii Yakuza, a zarazem sequel do bardzo ciepło przyjętego Judgment z 2019 roku. Tytuł tym razem zabiera nas na ulice Jokohamy, gdzie tajemnicze morderstwo okazuje się być kluczem do znacznie głębszej intrygi.

Fabuła

Akcja Lost Judgment rozgrywa się w uniwersum znanym z serii Yakuza, fabuła nie jest jednak powiązana z głównymi odsłonami serii. Protagonistą jest znany z poprzedniej części Takayuki Yagami, były adwokat pracujący jako prywatny detektyw. Po rozwiązaniu sprawy seryjnych morderstw w tokijskiej dzielnicy Kamurocho Yagami wplątuje się w kolejną sprawę kryminalną.

W dzielnicy Ijincho w Jokohamie zostają znalezione zwłoki niezidentyfikowanego młodego mężczyzny. Kilka dni później, podczas kompletnie niezwiązanej z tym zabójstwem rozprawy sądowej, oskarżony nagle ujawnia informacje na temat zagadkowego morderstwa i ofiary. Wyjawia, że martwy chłopak kilka lat wcześniej doprowadził jego syna do samobójstwa oraz stwierdza, że prawo zawiodło, pozwalając mu odejść wolno. Zaintrygowany sprawą Yagami wyrusza do Jokohamy, aby przeprowadzić własne, prywatne śledztwo i odkryć prawdę. Fabuła trzyma się schematu wytyczonego przez poprzednie części serii, łącząc poważny główny wątek oraz dziwaczne i komiczne zadania poboczne.

Mechanika

Lost Judgment stanowi ewolucję swojego poprzednika, wprowadzając do rozgrywki kilka nowych elementów. Tytuł jest trzecioosobową grą akcji z otwartym światem, w której eksplorujemy dzielnice Kamurocho i Ijincho, wykonujemy zadania i walczymy ze zbirami na miejskich ulicach. Po tym, jak Like a Dragon zmieniło serię w turowe RPG, Lost Judgment powraca do znanej z poprzednich odsłon walki w czasie rzeczywistym. Yagami ma do dyspozycji trzy style walki, między którymi może się swobodnie przełączać. Styl Żurawia jest dobrym wyborem przeciw grupom wrogów. Styl Tygrysa dobrze sprawdza się w pojedynkach jeden na jeden. Nowością w Lost Judgment jest oparty na kontratakach styl Węża.

Do gry powracają znane z poprzednika śledztwa, przesłuchania świadków i pościgi. Zostały jednak znacząco rozbudowane i zawierają nowe mechaniki. Główny bohater zyskał między innymi możliwość wspinania się po krawędziach budynków, biegania po ścianach lub bujania się nad przepaściami. Tytuł zawiera także misje skradankowe, podczas których Yagami musi rzucać przedmiotami, odwracać uwagę patrolujących przeciwników i potajemnie znajdować ważne dowody.

Tak jak każda odsłona serii, Lost Judgment oferuje mnóstwo zawartości pobocznej. By zdobyć informacje w sprawie śledztwa Yagami zatrudnia się w miejscowym liceum. Zwiedzając szkołę, gracz może natrafiać na tzw. szkolne historie, pełniące rolę zadań pobocznych. Tytuł zawiera też multum minigier, takich jak taniec na dyskotece, turnieje bokserskie, dostępne w salonach gier klasyczne tytuły firmy SEGA albo budowanie zdalnie sterowanych samochodzików.

Tryby gry

Podobnie jak pozostałe gry z serii, Lost Judgment zawiera wyłącznie kampanię jednoosobową. W niektóre minigry możemy jednak zagrać ze znajomym poprzez lokalny multiplayer.

Kwestie techniczne

Lost Judgment może pochwalić się bardzo dobrą oprawą audiowizualną. Gra działa na ciągle udoskonalanym silniku Dragon Engine. Dzięki technologii motion capture szczególnie okazale prezentują się animacje bohaterów, walka oraz przerywniki filmowe. Tytuł nie posiada polskiej wersji językowej. Podobnie jak w Judgment i Like a Dragon, gracz ma do wyboru dwie ścieżki audio – japońską i angielską. Wybór tej pierwszej skutkuje japońskim udźwiękowieniem i wiernym, dosłownym tłumaczeniem. Wybór ścieżki angielskiej pozwala grać nam z angielskim dubbingiem i lokalizacją mającą na celu czynienie dialogów bardziej naturalnymi dla zachodniego odbiorcy.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lost Judgment: 18+

PS4
XONE
PS5
XSX