Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2021, 18:41

autor: Entelarmer

Koniec serii spin-offów kultowej japońskiej marki? Poszło o wydanie PC

Przyszłość nowej serii twórców Yakuzy może okazać się wyjątkowo krótka. Wszystko przez…agencję aktorską mającą blokować wydanie Lost Judgment na Steamie.

Najważniejsze informacje:
  1. Lost Judgment może być nie tylko drugą, ale i ostatnią odsłoną pobocznego cyklu serii Yakuza;
  2. przyszłość serii rozbija się o sprawę wydania gry na PC, czemu przeciwna jest agencja talentów Johnny’s reprezentująca Takuyę Kimurę (aktora użyczającego wizerunku głównemu bohaterowi Judgment);
  3. firmom SEGA i Johnny’s nie udało się dojść do porozumienia i wydawca Yakuzy poważnie rozważa zakończenie cyklu.

Fani Yakuzy wciąż czekają na debiut kontynuacji spin-offu serii. Jednakże wygląda na to, że Lost Judgment może być ostatnią częścią tego pobocznego cyklu z powodu… Steama i pecetów w ogóle. Przynajmniej w pewnym sensie.

Jak podaje tygodnik Nikkan Taishu za japońskim insiderem, sprawa rozbija się o udział Takuyi Kimury. O ile w naszym kraju jego obecność w grze przeszła w zasadzie niezauważona, o tyle na Zachodzie i w Japonii zaangażowanie znanego aktora i ikony medialnej było istotną częścią kampanii marketingowej oryginalnego Judgment. Jednakże – jak to w przypadku gwiazd bywa – przyniosło to ze sobą także konieczność negocjowania z agencją talentów Johnny’s Associates, która reprezentuje interesy Kimury. Tymczasem ta najwyraźniej nie darzy miłością PC i niekontrolowanego Internetu, co ma stać w konflikcie z planami wydającej cykl Yakuza firmy SEGA.

  1. Pies może sprawić, że pokochacie Lost Judgment

Oficjalnie Lost Judgment to tytuł stricte konsolowy, ale po zapowiedzi produkcji na jej stronie internetowej dostrzeżono logo Steama. To szybko zniknęło, lecz informacje na jego temat wciąż są obecne w kodzie witryny. Według Nikkan Taishu agenci Kimury są nieprzychylni komputerom osobistym i bezpośredniemu wypuszczaniu jego wizerunku do sieci, po części z powodu obaw o utrudnienia w zarządzaniu i zabezpieczeniu wizerunku gwiazdora (z tej samej przyczyny agencja Johnny’s jest, jak czytamy, mocno ograniczona, jeśli chodzi o aktywność w sieci; dopiero w 2019 roku uruchomiła własny kanał YouTube). Tymczasem SEGA traktuje pecety jako istotną część rynku i naciskała na wydanie Lost Judgment na Steamie.

Niestety, firmom Johnny’s i SEGA nie udało się wypracować kompromisu w tej sprawie, mimo chęci samego Takuyi Kimury do kontynuowania serii. Z tego powodu Lost Judgment może być ostatnią odsłoną cyklu. Niewykluczone, że seria będzie kontynuowana z innym aktorem, ale też zupełnie innym bohaterem i historią. Czas pokaże.