Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2021, 19:56

Wkrótce koniec wsparcia Minecraft: Dungeons? Nowe DLC domknie fabułę

Zapowiedziano nowy dodatek do Minecraft: Dungeons. Nosi on nazwę Echoing Void i przeniesie nas do krainy The End. Oprócz tego do gry ma zawitać darmowa aktualizacja wprowadzająca nowy typ zadań – Gauntlet of Gales. Premiera zawartości nastąpi 28 lipca.

Minecraft: Dungeons nadal się rozwija. Studio Mojang zapowiedziało kolejne rozszerzenie, zatytułowane Echoing Void. Jednocześnie ogłosiło, że do gry zawita darmowa aktualizacja wprowadzająca nowy tryb zabawy, a do sprzedaży trafi kompletna wersja tytułu. Wszystko to ma wylądować w naszych rękach 28 lipca tego roku.

Komunikat zawierający zapowiedź wskazuje, że DLC zwieńczy historię o Arch-Illagerze i grupie bohaterów próbujących go pokonać. Prawdopodobnie więc okres wsparcia dla Minecraft: Dungeons zmierza ku końcowi.

Echoing Void to szóste DLC do omawianej gry. Rozszerzenie to zabierze nas do znanej z oryginalnego Minecrafta krainy The End. Na ten moment twórcy ograniczyli się do podstawowych informacji na jego temat. Wynika z nich, że dodatek zaoferuje nowe misje, przeciwników oraz ekwipunek.

Zgodnie z tradycją, wraz z premierą DLC do gry trafi darmowa zawartość. Nadchodząca aktualizacja ma wprowadzić nowy typ zadań – Gauntlet of Gales – który przeniesie nas na wypełnione zagadkami środowiskowymi obszary przypominające labirynt. Aktywujemy go z poziomu mapy misji. Aby ukończyć te zadania, będzie trzeba wykazać się sprytem i determinacją.

Dodatkowo Mojang przygotowuje kompletną wersję Minecraft: Dungeons – Ultimate Edition. Będzie ona zawierać podstawową wersję gry wraz ze wszystkimi sześcioma wydanymi dodatkami.

  1. Minecraft: Dungeons - poradnik do gry
  2. Najlepsze mody do gry Minecraft - niezłe modyfikacje do Minecrafta