Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Minecraft: Dungeons (PC)

Minecraft: Dungeons

Przygodowa gra akcji będąca spin-offem szalenie popularnego Minecrafta. W Minecraft: Dungeons wcielamy się w bohaterów próbujących stawić czoła złoczyńcy znanemu jako Arch-Illager i jego armii potworów.

Akcji | fantasy | widok izometryczny | elementy RPG | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran

Okładka Minecraft: Dungeons (PC)

data premiery gry:

Minecraft: Dungeons to przygodowa gra akcji będąca spin-offem bestsellerowego Minecrafta. Tytuł został opracowany przez studio Mojang AB.

Fabuła

Minecraft: Dungeons przenosi nas do klasycznego świata fantasy. Kiedy na celowniku złoczyńcy znanego jako Arch-Illager i jego armii potworów znalazła się wioska głównych bohaterów opowiedzianej tu historii, tym ostatnim nie pozostało nic innego, jak spróbować pokrzyżować plany swojemu arcywrogowi i rozpocząć pełną niebezpieczeństw przeprawę.

Mechanika

Zabawę w grze Minecraft: Dungeons rozpoczynamy od wyboru jednej z czterech postaci. Jako że bohaterowie nie różnią się między sobą statystykami ani umiejętnościami, do indywidualnych preferencji możemy dostosować jedynie ich wygląd.

Podczas rozgrywki akcję obserwujemy z lotu ptaka, a zajmujemy się przemierzaniem pełnych niebezpieczeństw i generowanych proceduralnie lokacji (pokroju lochów, bagien i kanionów), unikaniem wszechobecnych pułapek oraz walką z przeciwnikami. System walki ma zręcznościowy charakter, a na naszej drodze stają nie tylko hordy szeregowych adwersarzy, lecz także potężni bossowie.

Choć brakuje tu tradycyjnego systemu ulepszania atrybutów postaci, naszych podopiecznych rozwijamy, zdobywając coraz lepsze wyposażenie. Nowe przedmioty możemy znaleźć bądź nabyć u jednego z handlarzy, którzy chętnie się nimi dzielą… w zamian za drogocenne Szmaragdy pełniące tu rolę waluty. Oprócz elementów pancerza i broni (zarówno dystansowej, jak i służącej do walki w zwarciu) do naszego ekwipunku trafiają rozmaite ulepszenia zwiększające możliwości przedmiotów oraz potężne artefakty zapewniające nam dodatkowe moce.

Tryby gry

Pomimo że Minecraft: Dungeons pozwala na zabawę w pojedynkę, tytuł rozwija skrzydła podczas rozgrywki w przeznaczonym dla maksymalnie czterech osób trybie współpracy umożliwiającym wspólną rozgrywkę przez Internet lub lokalnie.

Kwestie techniczne

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Minecrafta, oprawa graficzna gry Minecraft: Dungeons została oparta na wokselach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 9 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Gry podobne do Minecraft: Dungeons

Wymagania wiekowe Minecraft: Dungeons

12+

Minecraft Dungeons - kooperacyjny gameplay z imprezy MINECON
Minecraft Dungeons - kooperacyjny gameplay z imprezy MINECON

wiadomość29 września 2019

W sieci pojawił się nowy gameplay z gry Minecraft: Dungeons, zarejestrowany podczas imprezy MINECON. Pokazuje on w akcji lokalny tryb kooperacyjny.

MINECON - nowości związane z Minecraft, Minecraft Dungeons i Minecraft Earth
MINECON - nowości związane z Minecraft, Minecraft Dungeons i Minecraft Earth

wiadomość28 września 2019

W trakcie imprezy MINECON 2019 ujawniono plany dalszego rozwoju gry Minecraft, pokazano nowy zwiastun Minecraft Dungeons i zapowiedziano wczesny dostęp mobilnego Minecraft Earth.

Minecraft Dungeons na 20-minutowym gameplayu
Minecraft Dungeons na 20-minutowym gameplayu

wiadomość22 sierpnia 2019

Do sieci trafił 20-minutowy gameplay z gry Minecraft: Dungeons, zarejestrowany podczas tegorocznej edycji gamescomu.

Minecraft: Dungeons - gameplay oraz termin premiery
Minecraft: Dungeons - gameplay oraz termin premiery

wiadomość9 czerwca 2019

Konferencja Microsoftu trwa w najlepsze. Firma zaprezentowała właśnie nowy zwiastun Minecraft: Dungeons, ukazujący fragmenty rozgrywki. Tytuł ukaże się na wiosnę 2020 roku.

Zapowiedziano Minecraft Dungeons
Zapowiedziano Minecraft Dungeons

wiadomość30 września 2018

Studio Mojang zapowiedziało Minecraft: Dungeons, czyli samodzielną przygodową grę akcji zainspirowaną gatunkiem dungeon crawler, w której udamy się eksplorować pełne potworów podziemia, bagna i kaniony w kooperacji z innymi graczami.

PC
PS4
Switch
XONE