Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2021, 09:37

autor: Gacek

Minecraft: Dungeons - wersja Ultimate Edition oraz DLC Echoing Void już dostępne

Minecraft: Dungeons - hack’and’slash od Mojang Studios - właśnie otrzymało nowe, szóste DLC, domykające dotychczasową historię opowiadaną w produkcji.

Od czasu premiery w maju ubiegłego roku Minecraft: Dungeons otrzymało już sześć dodatków. 28 lipca 2021 roku premierę miał ostatni z nich – Echoing Void (czyli Echo Otchłani). DLC domyka dotychczasową fabułę i po raz pierwszy w historii produkcji wysyła graczy do krainy Kresu. Rozszerzenie oferuje też nowe zagadki, nieznanych wrogów i możliwość zdobycia potężnego ekwipunku.

Minecraft: Dungeons - wersja Ultimate Edition oraz DLC Echoing Void już dostępne - ilustracja #1

Wraz z premierą DLC do gry zawitała również darmowa aktualizacja z nową zawartością. Wprowadzono m.in. kolejne zaklęcia i misję Gauntlet of Gales, która według twórców swoją strukturą przypomina labirynt.

Minecraft: Dungeons - wersja Ultimate Edition oraz DLC Echoing Void już dostępne - ilustracja #2

Do sprzedaży trafiło również wydanie Minecraft Dungeons: The Ultimate Edition, które zawiera podstawową produkcję, wszystkie dotychczasowe rozszerzenia, dwie skórki gracza, oswojoną kurę i pelerynę dla bohatera. Obecnie edycja Ultimate na PC w oficjalnym sklepie kosztuje 184,99 zł. Jeśli nie chcecie wydawać aż tyle, w produkcję możecie też zagrać za pośrednictwem usługi Xbox Game Pass.

Echoing Void zamyka dotychczasową fabułę, ale fani nie muszą się martwić. Mojang zapewnia, że gra otrzyma jeszcze nową zawartość.

Nowe DLC jest już dostępne do ogrania na komputerach z Windowsem i konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One.