Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 lipca 2021, 09:12

Wiedźmin: Pogromca potworów pobrany już milion razy

Wiedźmin: Pogromca potworów nie zwalnia tempa. Mobilna gra polskiego studia Spokko została pobrana już milion razy przez użytkowników Androida.

Nie minął tydzień, jak informowaliśmy o pobraniu Wiedźmina: Pogromcy potworów ponad 100 tysięcy razy, a już musimy skorygować tę liczbę. Mobilna odsłona wiedźmińskiego cyklu przebiła próg miliona instalacji w samym tylko Google Play. Nadal nie podano danych na temat popularności wersji na urządzenia z systemem iOS.

Milion pobrań w tydzień to dobry wynik dla mobilnej produkcji, choć – jak łatwo zgadnąć – polska gra pozostaje daleko w tyle za Pokemon GO. Mobilną odsłonę popularnej serii pobrano wiele milionów razy w samym tylko dniu premiery. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę zarówno na większą dostępność PoGO, które pozbawione jest ograniczeń wiekowych (Pogromca potworów oficjalnie jest grą od 16. roku życia), jak i nieporównywalnie większą siłę pokemonów jako cyklu. Swoje na pewno zrobił też fakt, że mobilne Pokemony były de facto pierwszą grą AR opartą na tak rozpoznawalnej marce.

W powyższym kontekście wypada uznać debiut mobilnego Wiedźmina za udany. Zwłaszcza że gra najwyraźniej cieszy się całkiem dużą popularnością nie tylko w Polsce i jest dobrze oceniana przez użytkowników Androida. Niemniej lepiej jeszcze hamować entuzjazm. W końcu Minecraft Earth ostatecznie dobił do 10 mln instalacji, a mimo to nie przetrwał nawet 2 lat. Po części trzeba obwiniać za to wybuch pandemii koronawirusa, tyle że nie przeszkodziło to Pokemon GO, które szybko zostało przystosowane do ograniczeń narzuconych przez rządy kolejnych państw. O tym, czy Wiedźmin: Pogromca potworów to faktyczny sukces, będzie można mówić dopiero w perspektywie wielu, wielu miesięcy.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin: Pogromca potworów
  2. Recenzja (w przygotowaniu) gry Wiedźmin: Pogromca potworów - Wiedźmin GO czy Wiedźmin NO?
  3. Oficjalna strona studia Spokko
  4. Oficjalna strona CD Projekt RED

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej

E3 2021