Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 lipca 2021, 09:12

autor: Entelarmer

Wiedźmin: Pogromca potworów pobrany już milion razy

Wiedźmin: Pogromca potworów nie zwalnia tempa. Mobilna gra polskiego studia Spokko została pobrana już milion razy przez użytkowników Androida.

Nie minął tydzień, jak informowaliśmy o pobraniu Wiedźmina: Pogromcy potworów ponad 100 tysięcy razy, a już musimy skorygować tę liczbę. Mobilna odsłona wiedźmińskiego cyklu przebiła próg miliona instalacji w samym tylko Google Play. Nadal nie podano danych na temat popularności wersji na urządzenia z systemem iOS.

Milion pobrań w tydzień to dobry wynik dla mobilnej produkcji, choć – jak łatwo zgadnąć – polska gra pozostaje daleko w tyle za Pokemon GO. Mobilną odsłonę popularnej serii pobrano wiele milionów razy w samym tylko dniu premiery. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę zarówno na większą dostępność PoGO, które pozbawione jest ograniczeń wiekowych (Pogromca potworów oficjalnie jest grą od 16. roku życia), jak i nieporównywalnie większą siłę pokemonów jako cyklu. Swoje na pewno zrobił też fakt, że mobilne Pokemony były de facto pierwszą grą AR opartą na tak rozpoznawalnej marce.

W powyższym kontekście wypada uznać debiut mobilnego Wiedźmina za udany. Zwłaszcza że gra najwyraźniej cieszy się całkiem dużą popularnością nie tylko w Polsce i jest dobrze oceniana przez użytkowników Androida. Niemniej lepiej jeszcze hamować entuzjazm. W końcu Minecraft Earth ostatecznie dobił do 10 mln instalacji, a mimo to nie przetrwał nawet 2 lat. Po części trzeba obwiniać za to wybuch pandemii koronawirusa, tyle że nie przeszkodziło to Pokemon GO, które szybko zostało przystosowane do ograniczeń narzuconych przez rządy kolejnych państw. O tym, czy Wiedźmin: Pogromca potworów to faktyczny sukces, będzie można mówić dopiero w perspektywie wielu, wielu miesięcy.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin: Pogromca potworów
  2. Recenzja (w przygotowaniu) gry Wiedźmin: Pogromca potworów - Wiedźmin GO czy Wiedźmin NO?
  3. Oficjalna strona studia Spokko
  4. Oficjalna strona CD Projekt RED