Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 marca 2020, 11:35

autor: Konrad "Lazlo" Hazi

Twórcy Pokémon GO wprowadzają zmiany i zachęcają do grania w domu

W świecie Pokémon GO wprowadzone zostały zmiany mające na celu ułatwić granie bez wychodzenia z domu. Są one podyktowane względami bezpieczeństwa graczy i będą obowiązywały do odwołania.

Pokémon GO to teraz Pokémon STAY… - Twórcy Pokémon GO wprowadzają zmiany i zachęcają do grania w domu - wiadomość - 2020-03-15
Pokémon GO to teraz Pokémon STAY…
W SKRÓCIE:
  • Twórcy Pokémon GO wprowadzili zmiany mające na celu ograniczenie kontaktów między graczami.
  • Zmodyfikowane mechaniki będą obowiązywały do odwołania.
  • Studio Niantic tłumaczy swoje decyzje pandemią koronawirusa i troską o zdrowie graczy.

Problemy związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz choroby COVID-19 dotykają również gier, które nastawione są na rozgrywkę poza miejscem zamieszkania. Jednym z takich tytułów jest Pokémon GO, którego twórcy zdecydowali się nieco zmodyfikować mechaniki gry, by zniechęcić użytkowników do wychodzenia z domów.

Pokémon GO bez wychodzenia z domu?

W informacji przekazanej portalowi Polygon przedstawiciele studia Niantic poinformowali, że priorytetem są dla nich aktualizacje pozwalające na cieszenie się rozgrywką w odosobnieniu. Jedną z takich zmian ma być choćby większa ilość potworów w pobliżu domów graczy.

Oprócz tego planowane są również obniżki cen w sklepie sięgające nawet 99%, które pozwolą na tani zakup pakietów zwiększających ilość pojawiających się w okolicy przeciwników. Inaczej funkcjonować mają także inkubatory, które będą od teraz nawet dwa razy bardziej efektywne. Ostatnia istotna zmiana dotyczy zaś PokéStopów – mają one częściej nagradzać prezentami.

Zdrowie na pierwszym miejscu

Wszystkie modyfikacje zostały już wprowadzone i pozostaną w grze do odwołania. Oprócz tego twórcy tytułu anulują zapowiedziane lokalne i globalne eventy, a te obecnie trwające są tak modyfikowane, by umożliwić rozgrywki również na odległość.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, by dostosować się do globalnej sytuacji zdrowotnej. Zachęcamy graczy, by wszelkie decyzje odnośnie tego, gdzie się udają, podejmowali z uwzględnieniem swojego bezpieczeństwa oraz dobra ich społeczności - podsumował przedstawiciel studia Niantic.

Pozostaje nam się tylko przyłączyć do tego apelu i zachęcać do postępowania zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych oraz zdrowym rozsądkiem.