Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 marca 2020, 12:00

autor: Froozyy

Showrunner serialu Watchmen chce zrobić projekt dla Marvela

Scenarzysta i producent serialu Watchmen - Damon Lindelof - zdradził w wywiadzie, że obecnie szuka nowych projektów i chciałby stworzyć coś w uniwersum Marvela.

Showrunner serialu Watchmen chce zrobić projekt dla Marvela	 - ilustracja #1
Damon Lindelof – twórca serialu Watchmen.

W styczniu tego roku dowiedzieliśmy się, że serial Watchmen, który mimo wad okazał się sporym sukcesem, najprawdopodobniej nie doczeka się drugiego sezonu. Powodem jest decyzja twórcy dzieła - Damona Lindelofa – który stwierdził, że nie zamierza już wracać do tego projektu. Scenarzysta nie wybiera się jednak teraz na wakacje i, jak zdradził w wywiadzie z serwisem Fandom, szuka nowych projektów. Powiedział nawet, że chętnie stworzyłby coś np. w uniwersum Marvela.

Uważam, że zrobienie czegoś w uniwersum Marvela byłoby dla mnie naprawdę ekscytujące, zwłaszcza że sam Marvel zaczyna być coraz bardziej „eksperymentalny”.

Scenarzysta wyraził także duży podziw dla tego, jak daleko zawędrował już Marvel, jeśli chodzi o produkcje filmowe oraz serialowe. Podkreślił, że rzeczy, które widział przy WandaVision, zrobiły na nim ogromne wrażenie. Lindelof nie wyklucza także możliwości pracy przy Gwiezdnych wojnach, jeśli tylko nadarzyłaby się ku temu okazja. Przy tym zaznaczył jednak, że wolałby się za to zabrać w przyszłości (np. dopiero za dekadę).