Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 stycznia 2020, 12:50

autor: AlexB

Watchmen od HBO z nikłymi szansami na drugi sezon

Najprawdopodobniej nigdy nie doczekamy się drugiego sezonu Watchmen od HBO. Popularna stacja uzależniła powstanie kontynuacji serialu od decyzji jego twórcy, Damona Lindelofa. Ten jednak jak na razie nie jest nią zainteresowany.

Superbohaterski serial Watchmen od HBO wzbudził pewne kontrowersje wśród widzów, lecz ostatecznie okazał się artystycznym sukcesem, który zgromadził całkiem pokaźną grupę fanów. Jeśli do niej należycie, to niestety nie mamy dla Was zbyt dobrych wieści. Szansa na powstanie drugiego sezonu jest na razie bardzo nikła. Wszystko przez decyzję twórcy serialu Damona Lindelofa, który nie zamierza wracać do tego projektu.

Najprawdopodobniej nigdy nie poznamy dalszych losów bohaterów serialu Watchmen. - Watchmen od HBO z nikłymi szansami na drugi sezon - wiadomość - 2020-01-17
Najprawdopodobniej nigdy nie poznamy dalszych losów bohaterów serialu Watchmen.

W rozmowie z dziennikiem USA Today Lindelof podkreślił, że w dziewięciu opublikowanych pod koniec minionego roku odcinkach opowiedział już historię, którą chciał opowiedzieć. Dał jednak swoje błogosławieństwo stacji HBO, jeśli ta chciałaby kontynuować serial z innym scenarzystą i producentem u steru. Jej włodarze podchodzą jednak sceptycznie do tego pomysłu. Cytując Caseya Bloysa, dyrektora programowego HBO:

[Lindelof] genialnie podszedł do materiału źródłowego i jakby go otworzył, kreując zupełnie nowy świat. Wszystko rozbija się o to, co Damon chce teraz zrobić. Jeśli będzie miał on jakiś ekscytujący pomysł na drugi sezon, kontynuację, a może nawet antologię w stylu Fargo czy Detektywa, lub jeszcze coś zupełnie innego, to może to zrobić. Jesteśmy bardzo dumni z Watchmen, ale najbardziej interesują mnie plany Damona.

(…)

Ciężko mi sobie wyobrazić [kontynuację Watchmen] bez Damona w jakikolwiek sposób zaangażowanego w ten projekt.

Serial Watchmen obfitował w wiele niespodzianek. - Watchmen od HBO z nikłymi szansami na drugi sezon - wiadomość - 2020-01-17
Serial Watchmen obfitował w wiele niespodzianek.

Wygląda zatem na to, że Watchmen już na zawsze pozostanie miniserialem z półotwartym zakończeniem w stylu Incepcji Christophera Nolana. Wielu widzom tego typu niedopowiedzenia w zupełności nie przeszkadzają. Wręcz przeciwnie, lubią je, gdyż zmuszają do głębszego zastanowienia się nad tym, co zobaczyli. Znajdą się jednak osoby, które chciałyby nie tylko bardziej doraźnych odpowiedzi, ale również powrotu bohaterów, których zdążyły już polubić. Pod tym względem społeczność najpewniej się podzieli.

Dziewięcioodcinkowy serial Watchmen stanowi kontynuację wydarzeń znanych z kart kultowego komiksu autorstwa Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa. W produkcji Lindelofa możemy zobaczyć starsze wersje takich bohaterów, jak Ozymandiasz czy Jedwabna Zjawa, a także zupełnie nowych. Serial jest obecnie dostępny na platformie HBO Go.

Watchmen od HBO z nikłymi szansami na drugi sezon - ilustracja #3

W pierwszym sezonie Watchmen nie zdradzono tożsamości Lube Mana, który śledził Angelę Abar w czwartym odcinku. Brak kontynuacji serialu nie oznacza na szczęście, że jego prawdziwe personalia na zawsze pozostaną tajemnicą. Ujawniono je w sposób dość nietypowy. Szczegóły znajdziecie w tym tekście portalu Vulture.

  1. Oficjalna strona internetowa HBO GO
  2. Watchmen Pilot – Wszyscy powinni obserwować Watchmen od HBO! - felieton