Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 marca 2020, 15:00

Granie w czasie zarazy - felieton

Panująca aktualnie w Polsce sytuacja zmusza wielu z Was do siedzenia w domu, więc jest to dobry czas, żeby nadrobić braki w ogrywaniu tytułów leżących na kupce wstydu. Można też pokusić się o sięgnięcie po nowości, które po kilku miesiącach posuchy wreszcie pojawiają się na rynku.

Słowo „koronawirus” odmieniane jest w polskich mediach przez wszystkie przypadki i trudno się temu dziwić, bo w skali światowej mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu. To, co aktualnie się dzieje, uderza w nas wszystkich w mniej lub bardziej bezpośredni sposób. Zamykanie szkół, odwoływanie imprez branżowych, sportowych i rozrywkowych, coraz śmielsze sugestie dotyczące ograniczenia przepływu ludzi w Europie – nigdy wcześniej, a żyję już na tym świecie lat czterdzieści, nie spotkałem się z czymś takim. Nie można jednak popadać w paranoję, dlatego apelujemy do Was, żebyście zachowali spokój i stosowali się do zaleceń władz, a skoro i tak musicie siedzieć już w domu, to przynajmniej spożytkujcie właściwie ten czas, np. grając..

Z punktu widzenia gracza najbliższa przyszłość rysuje się ciekawie, bo wreszcie – po kilku miesiącach totalnej posuchy – doczekamy się premier przynajmniej dwóch dużych tytułów. Okej, kolejna odsłona serii Animal Crossing nie jest może marką, która w Polsce – w przeciwieństwie do krajów zachodnich – przyspiesza bicie serca fanom elektronicznej rozrywki, ale taki Doom Eternal powinien. Obie produkcje intensywnie testujemy już w domowym zaciszu. Recenzji nowej produkcji firmy Nintendo możecie spodziewać się niebawem, z kolei o Doomie szerzej wypowiemy się we wtorek, 17 marca, kiedy zniesione zostanie ustalone przez wydawcę embargo. Trzy dni zapasu do premiery okażą się wystarczające, żeby podjąć decyzję o ewentualnym zakupie klasycznej rąbanki od id Software.

Chcemy zwrócić też Waszą szczególną uwagę na artykuły, które niebawem pojawią się na GOL-u. W kilku zbiorczych tekstach postaramy się podrzucić Wam gry, z którymi warto zapoznać się podczas przerwy w szkolnych zajęciach. Polecamy też śledzić nasz newsroom, bo branża nie zapadła w sen koronawirusowy i codziennie pojawiają się ciekawe informacje dotyczące nadchodzących tytułów. Wielbicielom darmówek polecamy szczególnie wieści o kolejnej dużej grze, która wkrótce zostanie udostępniona bez żadnych opłat – mowa tutaj o Watch Dogs. O ile ktoś nie ma alergii na Epica, rzecz jasna.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Jeśli spodobał Ci się ten tekst i chcesz otrzymywać go przed wszystkimi, zapisz się do naszego newslettera.