Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 12 marca 2020, 17:03

autor: "Vergil"

Watch Dogs i The Stanley Parable za darmo w Epic Games Store za tydzień

Firma Epic Games ujawniła, jakie gry udostępni nam za darmo za tydzień. Jak się okazuje, 19 marca będą na nas czekać dwa tytuły – Watch Dogs oraz The Stanley Parable.

19 marca (o 16:00, a więc o godzinę szybciej niż zazwyczaj) do zdobycia za darmo w Epic Games Store będą dwie produkcje. Mowa o Watch Dogs, czyli opracowanej przez firmę Ubisoft grze akcji z otwartym światem z 2014 roku, a także o The Stanley Parable – eksperymentalnej przygodówce z 2013 roku, bazującej na popularnej modyfikacji do gry Half-Life 2. Zastąpią one dostępny od dzisiaj zestaw trzech tytułów, o którym przeczytacie w naszej wcześniejszej wiadomości.

  1. Watch Dogs w Epic Games Store
  2. The Stanley Parable w Epic Games Store
Watch Dogs i The Stanley Parable za darmo w Epic Games Store za tydzień - ilustracja #1
W przeciwieństwie do drugiej części serii, pierwsze Watch Dogs charakteryzuje się dosyć ponurym klimatem.

Akcja gry Watch Dogs toczy się w Chicago, którego mieszkańcy są poddawani masowej inwigilacji z wykorzystaniem tak zwanego Centralnego Systemu Operacyjnego. Głównym bohaterem tej produkcji jest Aiden Pearce, czyli haker szukający zemsty za śmierć siostrzenicy, który z czasem wplątuje się w intrygę znacznie większego kalibru. Podstawowym narzędziem protagonisty jest smartfon pozwalający mu na hakowanie otoczenia, włamywanie się do rozmaitych urządzeń czy wreszcie zdobywanie ściśle tajnych informacji. Poza tym w trakcie wykonywania zróżnicowanych misji Pearce korzysta z broni palnej oraz białej, próbując działać po cichu lub wręcz przeciwnie – eliminując każdego wroga, który nawinie mu się pod lufę. Oprócz rozbudowanej kampanii fabularnej tytuł oferuje tryb multiplayer.

W The Stanley Parable wcielamy się natomiast w pracownika wielkiej korporacji, którego obowiązki polegają na wykonywaniu poleceń napływających „z góry”. Kiedy pewnego dnia takowych nie otrzymuje, postanawia opuścić cztery ściany swojego biura i zwiedzić siedzibę firmy. W trakcie rozgrywki przemierzamy kolejne pomieszczenia, wykonujemy cele misji (bądź nie, jeśli taki jest nasz wybór) i słuchamy przepełnionych absurdalnym humorem kwestii wypowiadanych przez narratora.

Watch Dogs i The Stanley Parable za darmo w Epic Games Store za tydzień - ilustracja #2
Czy istnieje życie poza biurem?
  1. Epic Games Store – oficjalna strona internetowa