Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2020, 17:25

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

„Wasza gra to popłuczyny” - deweloper NFS Heat odpowiada na atak

Jeden z deweloperów Need for Speed: Heat został wczoraj zaatakowany pod wpisem na Twitterze. Agresywny gracz stwierdził, że wspomniana produkcja nadal jest bardzo słaba, a pracownicy EA powinni wziąć się w końcu do roboty.

„Wasza gra to popłuczyny” - deweloper NFS Heat odpowiada na atak - ilustracja #1
Co myślicie o najnowszej odsłonie Need for Speeda?

Tworzenie produkcji (np. gier, filmów czy seriali), które mają przede wszystkim dostarczać rozrywki odbiorcom na całym świecie, to ciężki kawałek chleba. Autorzy (chociaż pamiętajmy, że powstanie tego typu dzieła to efekt pracy wielu osób) często muszą mierzyć się ze słowami krytyki, które obecnie w dobie powszechnego dostępu do sieci mogą zostać wypowiedziane przez praktycznie każdego. I o ile ma to swoje plusy, to niestety spora część internetowych opinii nie zostaje nawet poparta sensownymi argumentami i sprowadza się po prostu do wulgarnego oraz prostackiego wyrażenia swojej opinii pod adresem danej produkcji oraz jej twórców. Przekonał się o tym menadżer ds. społeczności serii Need for SpeedMax Myrus – który wczoraj został zaatakowany pod jednym z wpisów na Twitterze.

Jeden z graczy wypomniał mu, że NFS: Heat jest nadal – parafrazując – produkcją bardzo słabą, a deweloperzy Electronic Arts zmarnowali potencjał gry i powinni wyciągnąć głowy z własnych „czterech liter” oraz wziąć się do roboty. Trzeba jednak przyznać, że Max zachował zimną krew i szybko wytłumaczył, iż tego typu krytyka niczego nie wnosi. Nawet jeśli takie słowa dotrą do deweloperów, to ci nie będą w stanie wyciągnąć z nich żadnych sensownych wniosków. Zupełnie inaczej wyglądałoby to w przypadku, gdy negatywna wypowiedź zostałaby poparta konkretnymi argumentami, dzięki którym autorzy faktycznie mogliby ulepszyć dzieło (w tym przypadku grę) lub chociaż wyciągnąć lekcję o tym, co należy zrobić lepiej w przyszłości.

Przedstawiona sytuacja to także idealna okazja do uświadomienia sobie, że przed wyrażeniem swojej opinii w internecie należy czasem chwilę się zastanowić. Wulgarne wylanie swoich żali nic nie zmieni, porządne argumenty mogą natomiast zdziałać bardzo wiele. Pamiętajcie o tym i Wy, Czytelnicy GOL-a. Zanim skomentujecie coś na forum, pomyślcie, w jaki sposób wyrazić opinię, tak aby druga osoba miała jakiekolwiek pojęcie, co zrobiła źle czy chociaż co powinna poprawić następnym razem.

NFS: Heat zadebiutował 8 listopada 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł zebrał przyzwoite recenzje i przyciągnął więcej graczy niż jakakolwiek odsłona serii od lat.