Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2019, 18:07

NFS Heat przyciągnął więcej graczy niż jakakolwiek odsłona serii od lat

Need for Speed: Heat okazało się dużym sukcesem dla Electronic Arts. Najnowsza odsłona popularnej serii gier wyścigowych w pierwszym tygodniu od premiery zgromadziła więcej graczy niż inne części wydane na tę generację konsol.

NFS Heat jest popularne wśród graczy. - NFS Heat przyciągnął więcej graczy niż jakakolwiek odsłona serii od lat - wiadomość - 2019-11-18
NFS Heat jest popularne wśród graczy.

8 listopada tego roku na rynek trafiło Need for Speed: Heat, czyli kolejna odsłona popularnej serii gier wyścigowych od Electronic Arts. Jak się okazuje, produkcja okazała się sporym sukcesem. Na oficjalnym koncie Twitter cyklu pojawiła się informacja, że w pierwszym tygodniu od premiery przyciągnęła więcej graczy niż inne części wydane na tę generację konsol.

W tym przypadku należy wziąć poprawkę na fakt, że NFS Heat to pierwsza odsłona cyklu, która w dniu premiery była dostępna w abonamencie Origin Access Premier na PC. Sprawia to, że w produkcję można zagrać za bardziej przystępną cenę, wykupując miesięczny abonament za niecałe 60 złotych. Dodatkowo abonenci Origin Access Basic i EA Access (dla posiadaczy PlayStation 4 jest on dostępny dopiero od tego roku) mogą przetestować tytuł w ramach bezpłatnego okresu próbnego, co również może wpływać na statystyki.

Warto wspomnieć, że oprócz NFS Heat w tej generacji konsol ukazały się także trzy części serii – NFS Payback, Need For Speed oraz NFS Rivals.

Need for Speed: Heat otrzymało umiarkowanie pozytywne recenzje – średnia ocen wersji na PlayStation 4 w serwisie Metacritic wynosi 72%. Nasz recenzent przyznał jej natomiast 7,5/10 punktów. Mimo wszystko odbiór produkcji jest o wiele cieplejszy niż w przypadku poprzednich odsłon serii.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej