Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2020, 17:55

autor: Vergil

Kultowa gra Blade Runner doczeka się odświeżonej wersji

Blade Runner, czyli legendarna przygodówka sprzed ponad dwudziestu lat, jeszcze w tym roku doczeka się odświeżonej wersji. Blade Runner: Enhanced Edition na tle pierwowzoru ma się wyróżniać głównie za sprawą podrasowanej grafiki.

W SKRÓCIE:
  1. zespół Nightdive Studios zapowiedział, że jeszcze w tym roku na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch trafi Blade Runner: Enhanced Edition;
  2. na tle pierwowzoru gra ma się wyróżniać przede wszystkim za sprawą unowocześnionej grafiki;
  3. autorzy wzięli na warsztat między innymi modele postaci, animacje oraz przerywniki filmowe, a także dostosowali całość do rozdzielczości panoramicznych.

Legendarny Blade Runner zadebiutował w dystrybucji cyfrowej (a dokładnie – w serwisie GOG.com) w grudniu zeszłgo roku. Dzisiaj natomiast firma Nightdive Studios ogłosiła, że we współpracy z Alcon Entertainment jeszcze w tym roku przygotuje jej zremasterowaną wersję, która trafi zarówno na komputery osobiste (Steam), jak i na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch (via The Hollywood Reporter).

Kultowa gra Blade Runner doczeka się odświeżonej wersji - ilustracja #1
Nie ma co ukrywać, że grafika oryginalnego Blade Runnera znacznie się zestarzała.

Jak wiemy od 2015 roku, kod źródłowy pierwowzoru zaginął podczas przeprowadzki odpowiedzialnego za niego Westwood Studios z Las Vegas do Los Angeles. Larry Kuperman, czyli kierownik działu rozwoju biznesu w Nightdive Studios, zdradził, że z tego względu jego ekipa została zmuszona do dokonania tak zwanej inżynierii wstecznej.

Projekt ma działać w oparciu o autorską technologię KEX, która nie tylko pozwala na przygotowanie konwersji na nowe platformy, lecz również umożliwia gruntowne odświeżenie grafiki. Twórcy przekonują, że Blade Runner: Enhanced Edition będzie mógł pochwalić się zaktualizowanymi modelami postaci, animacjami i przerywnikami filmowymi. Poza tym gracze będą mogli bez przeszkód bawić się na panoramicznych wyświetlaczach czy też dostosować sterowanie do indywidualnych preferencji. Całość ma być przygotowana w taki sposób, by wyglądała tak, jak zapamiętaliśmy oryginał (a więc lepiej, niż prezentował się on w rzeczywistości), jednocześnie zachowując jego ducha.

Kultowa gra Blade Runner doczeka się odświeżonej wersji - ilustracja #2
Blade Runner: Enhanced Edition to nie lada gratka dla wszystkich miłośników klasyki, ale (dzięki unowocześnionej grafice) nie tylko.

Na koniec warto dodać, że ekipa Nightdive Studios ma duże doświadczenie w przygotowywaniu zremasterowanych wersji kultowych tytułów. Dość powiedzieć, że to właśnie jej zawdzięczamy między innymi takie projekty, jak System Shock: Enhanced Edition, Turok Remastered czy choćby Blood: Fresh Supply. Obecnie zespół tworzy również pełnoprawny remake kultowego System Shocka.

  1. Oficjalna strona internetowa zespołu Nightdive Studios
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach