Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 12 marca 2020, 12:59

autor: "Vergil"

Dziś trzy gry za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Od dzisiaj w Epic Games Store można zdobyć za darmo trzy produkcje. Mowa o przygodówkach Mutazione i A Short Hike oraz przygodowej grze akcji pod tytułem Anodyne 2: Return to Dust. Jak to zwykle bywa, na dodanie ich do swojej kolekcji mamy tydzień.

AKTUALIZACJA:

Gry zostały udostępnione o 16:00, a więc o godzinę wcześniej niż zwykle. Dowiedzieliśmy się również, że 19 marca będzie można pobrać dwa tytuły: Watch Dogs i The Stanley Parable.

Dzisiaj o 17:00 polskiego czasu w Epic Games Store zostaną udostępnione za darmo aż trzy produkcje. Mowa o przygodowej grze akcji z elementami RPG pod tytułem Anodyne 2: Return to Dust, a także o dwóch przygodówkach, czyli A Short Hike i Mutazione. Standardowo gry będzie można dodać do swojej kolekcji przez tydzień – 19 marca zostaną zastąpione przez inną pozycję (lub pozycje).

  1. Epic Games Store – oficjalna strona internetowa
Dziś trzy gry za darmo w Epic Games Store - ilustracja #1
Atutem gry Mutazione jest przyjemna dla oka grafika.

W Mutazione, luźno inspirowanym między innymi serialem Miasteczko Twin Peaks, trafiamy do zdewastowanego ośrodka wypoczynkowego, którego mieszkańcy po uderzeniu meteorytu padli ofiarą rozmaitych mutacji. Wcielając się w Kai, która przybywa tu, by odwiedzić swego ciężko chorego dziadka, przemierzamy malownicze lokacje i realizujemy zadania dla mieszkańców, stopniowo poznając kolejne tajemnice tego miejsca. Ciekawym zabiegiem jest połączenie soundtracku z poszczególnymi roślinami, przez co pielęgnowanie określonych gatunków pozwala nam dostosować go do indywidualnych preferencji muzycznych.

  1. Mutazione w Epic Games Store
Dziś trzy gry za darmo w Epic Games Store - ilustracja #2
A Short Hike to doskonały sposób na relaks po ciężkim dniu.

A Short Hike zabiera nas do górskiego parku krajobrazowego, który zwiedzamy w skórze ptaszyny imieniem Claire. Zadaniem protagonistki jest wspięcie się na wierzchołek Jastrzębiego Szczytu, gdyż jedynie stamtąd będzie mogła skontaktować się ze swoją mamą. Po drodze Claire gawędzi z innymi turystami, a dla niektórych wykonuje misje, w zamian otrzymując pióra zwiększające jej wytrzymałość oraz przydatne przedmioty. Zabawę urozmaicają aktywności poboczne, jak łowienie ryb czy poszukiwanie skarbów. Jak sugeruje tytuł, gra nie należy do najdłuższych – bez problemu można ją ukończyć w jeden wieczór.

  1. A Short Hike w Epic Games Store
Dziś trzy gry za darmo w Epic Games Store - ilustracja #3
Eksplorując świat Anodyne 2, podziwiamy grafikę rodem z przełomu wieków, co ma swój urok.

Akcja ostatniej z czekających na nas gier, czyli Anodyne 2: Return to Dust, toczy się na wyspie New Theland, której mieszkańcy zmagają się z tajemniczą chorobą powodowaną przez substancję znaną jako Nano Dust, która zaburza ich emocje i pragnienia. Główna bohaterka – Nova – leczy zarażonych, przenikając do ich ciał i usuwając ów pył. Najpierw musi jednak do nich dotrzeć (na piechotę lub w formie samochodu, w który potrafi się zmieniać). W miarę postępów Nova zdobywa specjalne karty, które zapewniają jej dostęp do coraz odleglejszych lokacji.

  1. Anodyne 2: Return to Dust w Epic Games Store