Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka A Short Hike (PC)

A Short Hike PC

Gra przygodowa, w której wcielamy się w ptaszynę imieniem Claire próbującą dotrzeć na szczyt góry zwanej Jastrzębim Szczytem. W A Short Hike wędrujemy po malowniczych lokacjach i wykonujemy zadania dla innych turystów, a także oddajemy się rozmaitym aktywnościom pobocznym.

Przygodowe | widok izometryczny | indie | eksploracyjne

PC Windows
Okładka A Short Hike (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5kwietnia2019

30lipca2019

Steam

A Short Hike jest grą przygodową, opracowaną przez niezależnego dewelopera Adama Robinsona-Yu. Produkcja powstała jako „odskocznia” od pracy nad innym projektem tego autora, reprezentującym gatunek RPG, a źródłem inspiracji dla niej były jego piesze wyprawy z czasów młodości.

Fabuła

Akcja A Short Hike toczy się w parku krajobrazowym zlokalizowanym u podnóża góry zwanej Jastrzębim Szczytem (ang. Hawk Peak). Główna bohaterka gry, czyli ptak imieniem Claire, która przebywa tu na wakacjach wraz ze swoją ciocią, postanawia wspiąć się na jej wierzchołek, by móc skontaktować się ze swoją mamą. Jako że droga nie należy do najłatwiejszych, po drodze protagonistkę czekają rozmaite przygody.

Mechanika

W A Short Hike akcję ukazano w widoku izometrycznym. Filarem rozgrywki jest przemierzanie malowniczego parku i stopniowe wdrapywanie się na coraz większą wysokość. Oprócz chodzenia, biegania i wspinania się na skalne ścianki, Claire potrafi także szybować, co nierzadko pozwala jej dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Na szlaku nasza podopieczna spotyka innych turystów, z którymi może porozmawiać. Dodatkowo niektórzy z nich mają dla niej rozmaite zadania. Są one o tyle ważne, że za realizację wielu z nich ptaszyna jest nagradzana piórami zwiększającymi jej wytrzymałość (im większa jest ta ostatnia, tym wyżej bohaterka może się zapuścić) oraz przydatnymi przedmiotami i gadżetami.

Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by od czasu do czasu na chwilę zapomnieć o naszym głównym celu i na przykład oddać się łowieniu ryb w rzece (co przedstawiono w formie prostej minigry) lub poszukiwaniu skarbów i rozmaitych sekretów. Tytuł przygotowano w taki sposób, by przy niespiesznej eksploracji i zaglądaniu w każdy kąt możliwe było jego ukończenie w jedno krótkie popołudnie.

Kwestie techniczne

A Short Hike posiada przyjemną dla oka, barwną grafikę wykonaną w technice pixel art. Zabawie towarzyszy relaksująca muzyka autorstwa Marka Sparlinga.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 28,99 PLN

Gry podobne do A Short Hike

Wymagania wiekowe A Short Hike

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe A Short Hike

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza, 400 MB HDD, Windows 7 SP1

Dziś trzy gry za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]
Dziś trzy gry za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

wiadomość12 marca 2020

Od dzisiaj w Epic Games Store można zdobyć za darmo trzy produkcje. Mowa o przygodówkach Mutazione i A Short Hike oraz przygodowej grze akcji pod tytułem Anodyne 2: Return to Dust. Jak to zwykle bywa, na dodanie ich do swojej kolekcji mamy tydzień.