Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSPS4SwitchXONE
Okładka The Last Campfire (PC)

The Last Campfire

Przygodowa gra eksploracyjna studia Hello Games (twórców No Man’s Sky). W The Last Campfire gracze wcielają się w niedopałek, który podróżuje przez tajemniczą krainę w poszukiwaniu drogi do domu i sensu istnienia.

Przygodowe | fantasy | elementy logiczne | elementy zręcznościowe | indie | eksploracyjne | Epic Store exclusive

Okładka The Last Campfire (PC)

data premiery gry:

27sie2020

PC PS4 XONE Switch iOS

The Last Campfire to eksploracyjna przygodówka od brytyjskiego studia Hello Games, odpowiadającego za grę No Man's Sky oraz serię Joe Danger. Tytuł został zapowiedziany w grudniu 2018 roku podczas ceremonii wręczenia nagród The Game Awards. The Last Campfire jest eksperymentem deweloperów, którzy chcieli spróbować sił w pracy nad zupełnie innym gatunkiem gier. Inspiracją dla twórców były produkcje takie jak Journey czy Abzu.

Mechanika

W The Last Campfire wcielamy się w odzianego w płaszcz z kapturem stworka - niedopałka, który podróżuje przez pełen tajemnic świat w poszukiwaniu domu. W trakcie rozgrywki eksplorujemy fantastyczne i unikalne lokacje, zamieszkałe przez dziwaczne stwory oraz wypełnione ruinami dawno zapominanych cywilizacji, których historię poznajmy dzięki naściennym malowidłom. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Niedopałek potrafi wchodzić w różnego rodzaju interakcje z otoczeniem, co przydaje się w trakcie rozwiązywania nieskomplikowanych zagadek logicznych oraz wyzwań zręcznościowych. Przygoda jest krótka i względnie linearna.

Kwestie techniczne

The Last Campfire odznacza się wysokiej jakości oprawą audiowizualną, która inspirowana jest wspomnianymi już grami Journey i Abzu. Odwiedzane przez nas lokacje są klimatyczne i pełne detali, podobnie jak animacje głównego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 64,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do The Last Campfire

Wymagania wiekowe The Last Campfire

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Last Campfire

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1.5 GB Radeon GTX 480 / 2 GB Radeon HD 7870 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5 2.8 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1660 / Radeon RX 5600 XT lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10 64-bit
Twórcy No Man’s Sky zapowiadają nową produkcję – The Last Campfire
Twórcy No Man’s Sky zapowiadają nową produkcję – The Last Campfire

wiadomość7 grudnia 2018

Hello Games, twórcy pamiętnego No Man’s Sky, zaprezentowali na The Game Awards 2018 nową produkcję – ciekawie zapowiadające się The Last Campfire. Premiera gry ma nastąpić w 2019 roku.

PC
PS4
XONE
Switch
iOS