Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4iOS
Okładka Mutazione (PC)

Mutazione

Gra przygodowa, w której trafiamy do zdewastowanego ośrodka wypoczynkowego, zamieszkanego przez zmutowanych ludzi. W trakcie zabawy w Mutazione wcielamy się w Kai, która opiekując się swoim chorym dziadkiem, stopniowo odkrywa rozmaite sekrety owej społeczności.

Przygodowe | 2D | indie

Okładka Mutazione (PC)

data premiery gry:

19wrz2019

PC PS4 iOS

Mutazione to gra przygodowa, której twórcy luźno inspirowali się takimi serialami, jak Miasteczko Twin Peaks, Zagubieni czy Chirurdzy. Tytuł został opracowany przez niezależne duńskie studio Die Gute Fabrik.

Fabuła

Mutazione przenosi nas do tropikalnego ośrodka wypoczynkowego, w który przed stu laty uderzył meteoryt zwany Księżycowym Smokiem (ang. Moon Dragon). Ci, którym udało się przeżyć katastrofę, zostali zmuszeni do życia w odosobnieniu, gdyż ich ciała uległy różnorodnym mutacjom. Właściwa akcja gry toczy się w czasach współczesnych, a jej główną bohaterką jest Kai, która przybywa do tego miejsca, by odwiedzić swojego ciężko chorego dziadka – Nonno. Protagonistka spędza tu tydzień, a w tym czasie nie tylko pomaga swojemu krewnemu dojść do zdrowia, lecz także odkrywa rozmaite sekrety tytułowej społeczności.

Mechanika

W Mutazione akcję ukazano z boku. Przechadzając się po malowniczych lokacjach, Kai prowadzi rozmowy z rezydującymi w nich postaciami neutralnymi i wykonuje dla nich rozmaite zadania. W ten sposób zawiera nowe znajomości, dzięki czemu z czasem dowiaduje się coraz więcej na temat ośrodka oraz jego mieszkańców. Co ciekawe, rośliny porastające to miejsce wydają dźwięki przypominające muzykę, więc pielęgnowanie wybranych gatunków pozwala graczom niejako dostosować soundtrack do indywidualnych preferencji.

Tryby gry

Choć Mutazione pozwala wyłącznie na zabawę w pojedynkę, namiastkę trybu multiplayer stanowi możliwość przesyłania innym graczom należących do nas, „muzycznych” roślin.

Kwestie techniczne

Mutazione posiada barwną, dwuwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Mutazione

Klasyfikacja PEGI Mutazione

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Mutazione

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 750 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
PS4
iOS