Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 lipca 2021, 11:45

autor: Adrian Werner

Wiedźmin: Pogromca potworów już w TOP 10 najpopularniejszych gier Google Play w USA, UK i Niemczech

Wiedźmin: Pogromca potworów doskonale radzi sobie na systemie Android. Liczba pobrań przekroczyła pół miliona, a gra trafiła do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych w USA.

W SKRÓCIE:
  • Wiedźmin: Pogromca potworów w top 10 najczęściej pobieranych gier na Androida w USA, UK, Niemczech i Polsce,
  • w Google Play grę pobrano już ponad 500 tys. razy,
  • gracze wystawili produkcji prawie 30 tys. recenzji w Google Play, a średnia ocen to 4,2/5.

W minioną środę premierę miała gra The Witcher: Monster Slayer, czyli mobilna produkcja korzystająca z technologii rozszerzonej rzeczywistości. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu, jak projekt radzi sobie na rynku. Wszystko wskazuje na to, że zaliczył on udany debiut.

Przede wszystkim The Witcher: Monster Slayer wbił się do pierwszej dziesiątki najczęściej pobieranych gier na Androida na kilku kluczowych rynkach. W USA zajmuje pozycję numer dziesięć, w Wielkiej Brytanii – ósmą, a w Niemczech – szóstą. Jeszcze lepiej radzi sobie w Polsce, gdzie znajdziemy go na drugim miejscu.

Ponadto w serwisie Google Play pojawiła się informacja, że Wiedźmin: Pogromca potworów został już pobrany ponad pół miliona razy. Dwa dni po premierze gra przekroczyła próg 100 tys. pobrań, więc tytuł wyraźnie się rozkręca.

The Witcher: Monster Slayer nie tylko cieszy się popularnością, ale również dużym uznaniem. W Google Play ma już ponad 28 tysięcy recenzji użytkowników. Średnia ocen wynosi obecnie 4,2/5.

Wiedźmin: Pogromca potworów gorzej radzi sobie na urządzeniach z systemem iOS. Co prawda w Polsce jest to obecnie najczęściej pobierana gra, a w Niemczech – dziesiąta, ale w Wielkiej Brytanii znajdziemy ją dopiero na 81. pozycji, a w USA – na 301.

Przypomnijmy, że gra ukazała się 21 lipca na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Tytuł korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin: Pogromca potworów
  2. Recenzja (w przygotowaniu) gry Wiedźmin: Pogromca potworów - Wiedźmin GO czy Wiedźmin NO?
  3. Oficjalna strona studia Spokko
  4. Oficjalna strona CD Projekt RED
E3 2021