Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 lipca 2021, 14:06

autor: Entelarmer

Wiedźmin: Pogromca potworów - grę pobrano 100 tys. razy

Pierwsze dni Wiedźmina: Pogromcy potworów okazały się pomyślne dla polskiej gry. Dzieło studia Spokko jest dobrze oceniane przez graczy i pobrano je już ponad 100 tysięcy razy.

Wzorem innych gier AR, Wiedźmin: Pogromca potworów przywitał część graczy „drobnymi” problemami na premierę. Mimo to twórcy gry nie mogą narzekać na debiut swojego dzieła. Mobilnego Wiedźmina pobrano już ponad 100 tysięcy razy ze sklepu Google Play. Tytuł zajmuje też 25. miejsce na liście najlepiej zarabiających aplikacji i jest najpopularniejszym tytułem na platformie firmy Google w Polsce. W Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA Pogromca potworów jest odpowiednio na 6., 13. i 39. miejscu w zestawieniu „bestsellerowych” gier Google Play.

W parze z tym idą oceny gry. Pomimo wspomnianych problemów wieku dziecięcego większość z ponad 16 tysięcy ocen wystawionych Wiedźminowi: Pogromcy potworów jest pozytywnych, co daje produkcji studia Spokko średnią 4,4/5. Gracze chwalą nie tylko wciągającą rozgrywkę, ale też dobrze działające wsparcie techniczne (które zresztą zaznaczyło swoją obecność także w komentarzach). Nie znaczy to, że recenzje wypełniają same superlatywy. Tu i ówdzie da się znaleźć mniejsze lub większe narzekania na system walki, jak również opinie osób zupełnie niezachwyconych mobilnym Wiedźminem. Rzecz jasna nie brakuje też graczy dających znać o problemach z serwerami – w końcu czym byłaby premiera gry de facto sieciowej bez nich?

Nie mamy pojęcia, czy gra radzi sobie równie dobrze na urządzeniach z systemem iOS. Niemniej wygląda na to, że debiut Wiedźmin: Pogromcy potworów okazał się udany dla grupy CD Projekt. Oczywiście otwartą kwestią pozostaje, czy Polakom uda się podtrzymać zainteresowanie tytułem, by nie skończył podobnie jak Minecraft Earth. Wątpliwe, by produkcji udało się zbić z tronu gier AR Pokemon GO, które od pięciu lat pozostaje wśród najlepiej zarabiających gier mobilnych. Jednak – kto wie?

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin: Pogromca potworów
  2. Recenzja (w przygotowaniu) gry Wiedźmin: Pogromca potworów - Wiedźmin GO czy Wiedźmin NO?
  3. Oficjalna strona studia Spokko
  4. Oficjalna strona CD Projekt RED