Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 lipca 2021, 13:52

Spider-Man: No Way Home - kina korzystają z fanowskich plakatów, bo oficjalnych brak

W obliczu braku oficjalnych materiałów promocyjnych Spider-Man: No Way Home niektóre małe kina w USA zaczęły reklamować ten film fanowskimi plakatami.

Do premiery filmu Spider-Man: No Way Home zostało niecałe pięć miesięcy, ale do tej pory firmy Sony i Disney nie wypuściły żadnych konkretnych materiałów z tego projektu. Przecieki o rychłym wydaniu zwiastuna pojawiały się regularnie, ale nigdy nic z tego nie wyszło. Postawiło to w trudnej sytuacji właścicieli kin, utrudniając im promowanie filmu. Część z nich postanowiła więc skorzystać z fanowskich posterów, gdyż oficjalnych wciąż nie ma.

Dotyczy to tylko małych kin, bo duże sieci mają umowy, które zabraniają używania nieoficjalnych materiałów promocyjnych. Obecnie wiemy niewiele na temat Spider-Man: No Way Home. Fanowskie plakaty opierają się na plotkach, według których dużą rolę w fabule odegra tzw. multiwersum, a obok Człowieka-Pająka granego przez Toma Hollanda zobaczymy na ekranie również wersje tego superbohatera, w które wcielili się Tobey Maguire oraz Andrew Garfield we wcześniejszych odsłonach marki.

Przypomnimy, że Spider-Man: No Way Home trafi na ekrany kin 15 grudnia tego roku.

  1. Recenzja filmu Spider-Man: Daleko od domu
  2. Strona internetowa Marvela