Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 lipca 2021, 14:15

autor: Karol Laska

Mem doczeka się własnej figurki. Zobacz nietypowego Wolverine'a

Memy to nieodłączna część współczesnej popkultury - rzadko kiedy jednak powstają na ich podstawie jakiekolwiek zabawki. Tymczasem Marvel i Mondo zaprezentowały światu nową figurkę Wolverine'a nawiązującą do memicznej sceny z jego udziałem.

Kojarzycie memy z Wolverine’em leżącym na łóżku i opłakującym Jean Grey? Jesteśmy pewni, że tak, a jeśli nie, to ów legendarny kadr z serialu X-Men możecie zobaczyć powyżej. Rosomak w tej pozycji jest niekwestionowanym hitem Internetu, a już niedługo będziecie mogli go postawić na swojej półce. Firma z zabawkami Mondo skonstruowała bowiem jedyną w swoim rodzaju figurkę inspirowaną rzeczonym memem. Dziś rusza jej oficjalna przedsprzedaż.

Mem doczeka się własnej figurki. Zobacz nietypowe zdjęcia Wolverinea - ilustracja #1
Źródło: Mondo
Mem doczeka się własnej figurki. Zobacz nietypowe zdjęcia Wolverinea - ilustracja #2
Źródło: Mondo

Wolverine zapakowany został w specjalne pudełko o komiksowej estetyce. Figurka też zawiera wiele typowo rysunkowych elementów. Została ona wykonana w skali 1:6 i posiada wiele interesujących detali. Jasne, można ją ustawić w pozycji leżącej z obrazkiem w ręku, ale to zaledwie ułamek tego, co da się z nią zrobić. Twórcy zabawki zaopatrzyli ją w szereg komponentów, jak wymienne rękawice z ostrzami, zdejmowalną maskę, różne warianty twarzy z inną wiodącą emocją, a także… udko z kurczaka. Zestaw i atrakcyjny, i nietypowy.

Mem doczeka się własnej figurki. Zobacz nietypowe zdjęcia Wolverinea - ilustracja #3
Źródło: Mondo
Mem doczeka się własnej figurki. Zobacz nietypowe zdjęcia Wolverinea - ilustracja #4
Źródło: Mondo

Za stworzenie nowej, marvelowskiej zabawki odpowiadają Mike Bonnano, Hector Arce, Acre Sezer oraz Tufan Sezer. Przyznali oni, że dawno nie bawili się tak dobrze przy projektowaniu i konstruowaniu jakiegoś przedmiotu. Do dziś z uśmiechem na ustach wspominają klasyczny serial z udziałem Rosomaka:

Chyba wszyscy pamiętamy dzień, w którym obejrzeliśmy pierwszy odcinek X-Men w historii. Siedzieliśmy podekscytowani na łózkach bądź kanapach i nagle słyszymy TĘ piosenkę… mózg rozwalony! Utwór z intro spodobał się nam od samego początku i zmotywował do regularnego, cosobotniego śledzenia przygód Wolverine’a i X-Menów.

Zamówienia składać można na stronie internetowej sklepu Mondo.

  1. Strona internetowa firmy Mondo
  2. Strona internetowa firmy Marvel