Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 lipca 2021, 14:50

autor: AlexB

Pierwsze opinie o Free Guy są optymistyczne - to ma być niespodzianka tego lata

Na Twitterze pojawiły się pierwsze opinie na temat filmu Free Guy z Ryanem Reynoldsem w roli głównej. Zgodnie z nimi, Shawnowi Levy'emu udało się nakręcić bardzo udaną produkcję.

Zwiastuny Free Guy, czyli nowego filmu Shawna Levy'ego (Giganci ze stali, Noc w muzeum), w którym Ryan Reynolds wcielił się w bohatera niezależnego gry komputerowej o imieniu Facet (ang. Guy), odkrywającego sztuczność swojego świata, zapowiadały, że produkcja ta będzie w stanie zapewnić kilka chwil luzu i śmiechu na letnie wieczory. Wygląda na to, że wywiązuje się ona ze swojego zadania w sposób wzorowy. Tak przynajmniej sugerują bardzo entuzjastyczne pierwsze opinie osób, które miały okazję obejrzeć ten tytuł przedpremierowo (via Collider).

W opublikowanych na Twitterze postach, których autorami są chociażby redaktor naczelny serwisu Collider Steven Weintraub, Joel Meares z Rotten Tomatoes, przedstawiciele portalu The Nerds of Color czy Mike Reyes z CinemaBlend, przewijają się słowa, że Free Guy jest największą niespodzianką tego lata. Mówi się, że całość jest przezabawna, urocza i niezwykle radosna, dzięki czemu seans jest w stanie znacząco poprawić humor. Chwalone są także kreacje Ryana Reynoldsa, Jodie Comer wcielającej się w partnerkę Faceta i znanego ze Stranger Things Joego Keery'ego, reżyseria Levy'ego oraz kreacja świata pełnego easter eggów dla fanów elektronicznej rozrywki.

Pierwsze opinie o Free Guy są optymistyczne - to ma być niespodzianka tego lata - ilustracja #1
Free Guy może okazać się hitem tego lata.

Jesteście ciekawi dodatkowych szczegółów? Poniżej znajdziecie dokładną treść kilku wybranych postów z Twittera wraz z tłumaczeniem.

Pierwsze opinie o Free Guy są optymistyczne - to ma być niespodzianka tego lata - ilustracja #2
Pierwsze opinie o Free Guy są optymistyczne - to ma być niespodzianka tego lata - ilustracja #3

Jest mi miło poinformować, że współpraca Ryana Reynoldsa i Shawna Levy'ego przy Free Guy wyszła wspaniale. Jest to zabawny film, który sprawi, że poczujecie się dobrze – uśmiechałem się na nim od początku do końca. Znajduje się w nim także niespodzianka lub dwie, które sprawiły, że opadła mi szczęka. Zobaczcie go tak szybko, jak to tylko możliwe, żeby uniknąć spoilerów.

Muszę się jeszcze głębiej zastanowić, ale Free Guy może być najlepszym filmem o grach w historii. Jest on w stanie sprawić, że naprawdę czujemy się, jakbyśmy byli w grze. Wielki kciuk w górę. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć to ponownie.

Pierwsze opinie o Free Guy są optymistyczne - to ma być niespodzianka tego lata - ilustracja #4

Miałam ogromną frajdę oglądając Free Guya. Jest głupkowaty, zabawny, uroczo dziwaczny i po prostu sprawił, że moje serce jest szczęśliwe. Ryan Reynolds i Jodie Comer to świetny filmowy duet.

Pierwsze opinie o Free Guy są optymistyczne - to ma być niespodzianka tego lata - ilustracja #5

Free Guy to największa niespodzianka tego lata. Zabawny, uroczy i po prostu sympatyczny. Naprawdę mi się podobał! To Tron w połączeniu z Truman Show, z doskonałymi występami Ryana Reynoldsa, Jodie Comer i Joego Keery'ego.

Pierwsze opinie o Free Guy są optymistyczne - to ma być niespodzianka tego lata - ilustracja #6

Byłem skrajnie sceptyczny idąc na Free Guya. Gdy skończyłem seans, zostałem ogromnym fanem. Jeden z najświeższych, autentycznie zabawnych i zaskakująco wzruszających wysokobudżetowych filmów przygodowych od lat.

Ryan Reynolds jest oczywiście świetny, ale zwróćcie uwagę na Joego Keery'ego i Jodie Comer. Gwiazdy.

Pierwsze opinie o Free Guy są optymistyczne - to ma być niespodzianka tego lata - ilustracja #7

Free Guy jest wszystkim, na co liczyłem, a nawet czymś więcej. Shawn Levy i Ryan Reynolds stworzyli uniwersum, które jest pełne satyry i przezabawne. Uwielbiam ten film i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć go ponownie, ponieważ są w nim momenty, które absolutnie POWALĄ publiczność.

Pierwsze opinie o Free Guy są optymistyczne - to ma być niespodzianka tego lata - ilustracja #8

Free Guy jest niesamowity. Śmiałem się przez cały czas, akcja była przegięta, można znaleźć mnóstwo easter eggów nawiązujących do zachowań graczy, a obsada rządzi. Nie mogę się doczekać, by obejrzeć go ponownie w większym gronie.

Będę się teraz dwa razy zastanawiał, kiedy natknę się na NPC.

Rzecz jasna trzeba jednak pamiętać, że opinie publikowane po pokazach przedpremierowych zazwyczaj są bardzo optymistyczne. Czy film faktycznie jest tak dobry przekonamy się osobiście od 13 sierpnia, kiedy będzie miał on swoją premierę. Przez pierwsze 45 dni będzie on dostępny wyłącznie w kinach, a później pojawi się na platformie Disney+.

  1. Oficjalna strona wytwórni 20th Century Fox