Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2021, 11:59

autor: hexx0

DLC do Cyberpunka 2077 jeszcze w tym tygodniu? Paweł Sasko „puszcza oko” do fanów

Paweł Sasko, główny projektant zadań w Cyberpunku 2077, podczas streamu z gry mógł zateasować nadchodzące DLC. Miałoby się ono ukazać jeszcze w tym miesiącu.

Aktualizacja:

Jeśli po niedawnym streamie Pawła Sasko z niecierpliwością wyglądacie informacji o DLC do Cyberpunka 2077, to mamy dla Was złą wiadomość. Podczas kolejnej transmisji na żywo deweloper odniósł się do swoich słów, twierdząc, że były one jedynie żartem spowodowanym tym, iż wiele osób, które oglądają jego materiały, dopraszały się o tego typu znak. Paweł Sasko polecił także, aby nie traktować streamów mających miejsce na jego prywatnym kanale na platformie Twitch jako elementu kampanii marketingowej gry.

Oryginalna wiadomość:

Od premiery Cyberpunka 2077 minęło już prawie osiem miesięcy. CD Projekt RED poświęcił ten czas na naprawę gry, więc obiecane DLC do gry musiały zejść na drugi plan. To jednak może się wkrótce zmienić – Paweł Sasko, główny projektant zadań w najnowszej produkcji polskiego studia, podczas wczorajszego streamu na platformie Twitch zrobił coś, co można uznać za swego rodzaju teaser jednego z nadchodzących dodatków. Miałby się on ukazać jeszcze w tym miesiącu.

SPOILERY

W dalszej części wiadomości pojawiają się drobne spoilery z drugiego aktu Cyberpunka 2077. Bez odpowiedniego kontekstu nie jest to w sumie nic istotnego, ale miejcie to na uwadze, jeśli postanowicie czytać dalej.

Wykonując misję Pasażer (Life During Wartime), na zakończenie której trzeba przesłuchać naukowca Andersa Hellmana, Paweł Sasko zaczął żartować sobie, że związany mężczyzna przypomina jednego z deweloperów z CD Projekt RED. Następnie przybliżył na niego kamerę i zażądał, aby Hellman zdradził coś odnośnie nadchodzących dodatków. „Jeśli mrugniesz, DLC zostanie wypuszczone w tym miesiącu”. No i Hellman mrugnął, co Paweł Sasko skwitował słowami, że podczas kolejnego streama będzie miał dla nas niespodziankę. Pełny zapis z jego wczorajszej transmisji znajdziecie tutaj, natomiast opisany fragment możecie zobaczyć poniżej.

Dobrze wiedzieć, że w kwestii DLC do Cyberpunka 2077 wreszcie coś się dzieje, jednak wydaje mi się, że nastroje warto nieco stonować. Choćby dlatego, że do końca bieżącego miesiąca pozostało zaledwie pięć i pół dnia. CD Projekt RED przyzwyczaił nas niby do tego, że wydaje nowe rzeczy w piątki, więc istnieje prawdopodobieństwo, że w przedostatni dzień lipca zostanie zapowiedziane DLC do Cyberpunka. Można też założyć, że Paweł Sasko wybiegł myślami nieco do przodu i miał na myśli sierpień. W takim wypadku – jako że jego streamy odbywają się co tydzień – kolejnych informacji należy wypatrywać w niedzielę. Niewykluczone jednak, że część szczegółów związanych z DLC wyciekła do sieci tydzień temu.

Cyberpunk 2077 ukazał się 10 grudnia 2020 roku na PC, PS4 i XONE, a we wstecznej kompatybilności również na PS5 i XSX|S. Stan techniczny gry był niezbyt dobry – delikatnie mówiąc – zwłaszcza na konsolach ósmej generacji. Sony postanowiło wręcz usunąć produkcję „Redów” z PlayStation Store, jednak od pewnego czasu znów można ją zakupić w cyfrowym sklepie Japończyków.