Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2021, 13:11

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 wrócił do PlayStation Store

Zgodnie z zapowiedziami, Cyberpunk 2077 wrócił do sprzedaży w PlayStation Store. Sklep odradza jednak zakup osobom posiadającym jedynie standardowe PS4.

Po wielu miesiącach Cyberpunk 2077 wreszcie powrócił do dystrybucji cyfrowej w serwisie PlayStation Store. Sklep odradza jednak zakup gry osobom posiadającym PS4. Obecnie komfortowa zabawa możliwa jest tylko na PlayStation 4 Pro i PlayStation 5. Twórcy wciąż pracują jednak nad ulepszeniami dla najstarszej z tych konsol.

Studio CD Projekt RED poinformowało również, że w drugiej połowie tego roku ukaże się aktualizacja, która dokona darmowego upgrade’u wydania na PS4 do next-genowej wersji. Nie podano dokładnego terminu premiery tego patcha.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 ukazał się 10 grudnia 2020 roku na PC, PS4, Xboksie One i Google Stadia. Gra zadebiutowała w fatalnym stanie technicznym. Wydanie pecetowe było jeszcze grywalne, ale na starych konsolach produkcja działała wręcz tragicznie. W rezultacie firma Sony sięgnęła po opcję nuklearną i tydzień po premierze usunęła grę z PlayStation Store.

Od tego czasu twórcy wypuścili wiele aktualizacji, które stopniowo poprawiały stan gry. Osoby, które kupiły pudełkową wersję na PS4 (lub też nabyli cyfrową przed jej usunięciem z PS Store) mogły korzystać z tych patchów, ale początkowo nie robiły one dużej różnicy. Dopiero niedawna łatka, oznaczona numerem 1.23, doprowadziła Cyberpunka 2077 do stanu, który Sony uznało za wystarczający, aby wznowić sprzedaż w PlayStation Store. Z nią produkcja radzi sobie przyzwoicie nawet na PS4, pomimo tego, że sklep odradza granie na tym sprzęcie.

  1. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju (recenzja wersji na PlayStation 4)
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania (wersja PC)
  3. Cyberpunk 2077 - braki, niedociągnięcia i pomysły jak uratować grę
  4. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  5. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna