Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2020, 12:36

Cyberpunk 2077 usunięty z PlayStation Store. Jest komentarz CD Projekt [aktualizacja]

Firma Sony Interactive Entertainment do odwołania usunęła z PlayStation Store grę Cyberpunk 2077. Ruch został wykonany po rozmowach z CD Projektem na temat refundacji dla rozczarowanych graczy.

Aktualizacja:

Mamy też oficjalny komunikat prasowy CD Projekt RED w tej sprawie. Znajdziecie go poniżej (na klasycznym już, żółtym tle, które niemal zawsze zwiastowało złe wieści).

[Aktualizacja] Cyberpunk 2077 usunięty z PlayStation Store. Jest komentarz CD Projekt - ilustracja #1
Komunikat CDPR.

W komentarzu dla agencji Reuters Adam Kiciński – Prezes Zarządu CD Projektu – stwierdził też, że firma nie prowadzi obecnie rozmów na temat wycofania Cyberpunka 2077 z Microsoft Store.

Oryginalna wiadomość:

W SKRÓCIE:

  1. Cyberpunk 2077 został usunięty z PlayStation Store;
  2. Sony oferuje zwrot pieniędzy wszystkim graczom, którzy zakupili cyfrową wersję omawianej gry na platformie firmy;
  3. decyzja została podjęta po konsultacjach z CD Projektem ws. refundacji;
  4. polska firma wydała komunikat, w którym poinformowała o „czasowej niedostępności gry” we wspomnianym sklepie.

Firma Sony Interactive Entertainment zdecydowała się usunąć grę Cyberpunk 2077 z PlayStation Store, w związku z opłakanym stanem technicznym omawianej produkcji. Decyzja została podjęta po konsultacjach z CD Projektem w sprawie umożliwienia zwrotów osobom, które zakupiły tytuł w wersji cyfrowej. Refundacji można dokonać pod tym adresem. Znajdziemy tam również krótki komentarz Sony (przetłumaczony poniżej).

SIE stara się zapewnić wysoki poziom zadowolenia klientów, dlatego zaczniemy oferować pełny zwrot pieniędzy wszystkim graczom, którzy zakupili Cyberpunk 2077 za pośrednictwem PlayStation Store. Dodatkowo SIE do odwołania usuwa Cyberpunk 2077 z PlayStation Store.

Po potwierdzeniu, że zakupiłeś Cyberpunk 2077 za pośrednictwem PlayStation Store, rozpoczniemy przetwarzanie Twojego zwrotu pieniędzy. Pamiętaj, że czas realizacji reklamacji może się różnić, w zależności od metody płatności i instytucji finansowej – czytamy.

Do sprawy odniósł się także CD Projekt. Firma poinformowała o „tymczasowym wtrzymaniu dostępności gry Cyberpunk 2077 w PlayStation Store” (via StockWatch).

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako Spółka ) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako SIE ) dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki.

Zarząd Spółki zdecydował o podaniu w/w informacji do wiadomości publicznej w formie raportu bieżącego w związku z potencjalnym znaczeniem tej informacji dla decyzji inwestycyjnych inwestorów – czytamy.

Szkoda, że konsolowe wersje Cyberpunka 2077 doczekały się tak rozczarowującej premiery, szczególnie że sam tytuł naprawdę jest wart uwagi (przynajmniej na pecetach, bo wydania na PlayStation 4 i Xboksa One to zupełnie inna para kaloszy). Pozostaje mieć nadzieję, że deweloperom uda się doprowadzić swoje dzieło do stanu używalności… i odzyskać choć część utraconego zaufania graczy. Pomimo ogromu bugów i tragicznej optymalizacji gry, to właśnie to drugie zadanie może okazać się znacznie trudniejsze.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  3. Cybeprunk 2077 – poradnik
  4. Wszystko o Cyberpunk 2077
  5. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna