Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2020, 12:55

autor: Entelarmer

Cyberpunk 2077 na Steam - sprzedaż i liczba graczy 8 dni po premierze

Cyberpunk 2077 zaliczył nie najlepszy start, ale głównie za sprawą wydań konsolowych. Czy najnowsze dzieło studia CD Projekt zawiodło też na PC? Odpowiedź przynoszą statystyki platformy Steam.

Premiera Cyberpunka 2077 zdecydowanie nie wypadła tak pomyślnie, jak można by oczekiwać, zwłaszcza na konsolach. Rzecz jasna gracze dają wyraz swojemu rozczarowaniu w sieci, choć w jednym przypadku chyba posunęli się za daleko. Niemniej nie przełożyło się to na popularność gry na komputerach osobistych. Z danych strony SteamSpy wynika, że tylko na Steamie grę posiada ponad 10 milionów użytkowników. Nie mamy danych z GOG.com ani Epic Games Store, ale możemy założyć, że i na tych platformach Cyberpunk 2077 znalazł wielu nabywców.

Cyberpunk 2077 na Steam - sprzedaż i liczba graczy 8 dni po premierze - ilustracja #1
Źródło: SteamSpy.

Oczywiście zakupienie gry to jedno, ale niekoniecznie oznacza to spędzanie w niej czasu. Wystarczy jednak rzucić okiem na statystyki Steama, by przekonać się, jak wiele osób wciąż zwiedza Night City. W chwili pisania tego tekstu w Cyberpunk 2077 bawi się jednocześnie ponad 380 tysięcy użytkowników platformy Valve, co daje produkcji trzecie miejsce na liście najpopularniejszych gier. Jeśli brać pod uwagę dzienny rekord z ostatnich 24 godzin, tytuł wskakuje na drugą pozycję, wyprzedzając Dota 2.

Źródło: Steam (stan na godzinę 12:35 18 grudnia). - Cyberpunk 2077 na Steam - sprzedaż i liczba graczy 8 dni po premierze - wiadomość - 2020-12-18
Źródło: Steam (stan na godzinę 12:35 18 grudnia).

CD Projekt RED nie może też narzekać na oceny użytkowników Steama, bo z ponad 211 tysięcy opinii na temat Cyberpunka 2077 prawie 80% jest pozytywnych. Na pierwszy rzut oka nie jest to wynik godny tak oczekiwanej produkcji, zwłaszcza w zestawieniu z przytłaczającym entuzjazmem widocznym na karcie Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Niemniej Cyberpunk 2077 wciąż wypada lepiej, niż można by sądzić choćby po reakcji pecetowców na pojawienie się darmowego dodatku inspirowanego grą w Death Stranding. Dla porównania: Grand Theft Auto V na plus oceniło 81% z 877 tysięcy osób, które napisały recenzję na Steamie.

Popularność Cyberpunka 2077 potwierdzają też statystyki Twitcha, na którym gra jest drugą najczęściej oglądaną produkcją. W chwili pisania tego tekstu dzieło studia CD Projekt zajmuje siódmą pozycję na liście tytułów z największą liczbą widzów. Co więksi cynicy stwierdziliby, że to zasługa graczy konsolowych, którzy sami nie mogą zwiedzać Night City na platformach ósmej generacji. Miejmy nadzieję, że zmieni się to jeśli nie w tym roku, to przynajmniej w pierwszych tygodniach stycznia.