Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2020, 16:56

autor: Vergil

Cyberpunk 2077 x Death Stranding - gracze rozpoczęli review bombing na Metacritic

Do Death Stranding na PC trafiła aktualizacja przynosząca zawartość powiązaną z grą Cyberpunk 2077. Choć update jest darmowy i wprowadza sporo ciekawych nowości, sfrustrował graczy niezadowolonych z poziomu dzieła studia CD Projekt RED.

Studia Kojima Productions i CD Projekt RED nawiązały współpracę, której owocem jest najnowsza aktualizacja do gry Death Stranding, dostępna do pobrania na PC. Update przynosi zawartość powiązaną z Cyberpunkiem 2077, obejmującą zarówno dodatki kosmetyczne, jak i nowe misje oraz przedmioty wyjęte wprost z Night City.

Choć mogłoby się wydawać, że „darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda”, graczom niezadowolonym z poziomu reprezentowanego przez wydany tydzień temu polski hit najwyraźniej owa kolaboracja nie przypadła do gustu. Dowodem na to jest bombardowanie przez nich pecetowej wersji dzieła Hideo Kojimy i spółki negatywnymi ocenami w serwisie Metacritic. Rezultat tego jest taki, że w chwili, w której są pisane te słowa, pecetowa wersja Death Stranding posiada średnią ocen użytkowników wynoszącą 3,1/10. Dla porównania edycja na PlayStation 4 może się pochwalić średnią not graczy na poziomie 7,3/10.

Rzućmy zatem okiem na zwiastun owej aktualizacji i sprawdźmy, co takiego wprowadza.

Zacznijmy od tego, że update przynosi sześć nowych misji, w których pojawiają się postacie z gry Cyberpunk 2077. Poza tym po jego zainstalowaniu Sam Bridges nauczy się hakowania bojowego, dzięki czemu będzie mógł dezaktywować czujniki MUŁ-ów i łamać zabezpieczenia ich ciężarówek (a co za tym idzie – zatrzymywać je podczas jazdy), a także zakłócać działanie wrogich Odradków i w ten sposób paraliżować ich użytkowników.

Na tym nie koniec, gdyż aktualizacja wprowadza również nowe elementy wyposażenia. Mowa o Odwróconej trajce ozdobionej motywem z gry Cyberpunk 2077 i posiadającej ulepszony skok, „Srebrnej Ręce” Johnny’ego Silverhanda, która nie tylko dobrze wygląda, lecz również pozwala na wyprowadzanie potężnych ciosów, kilku dodatkach kosmetycznych, jak okulary przeciwsłoneczne wyżej wspomnianej postaci, a także nowych hologramach, na czele z logotypem zespołu SAMURAI oraz pojazdem Atlas Trauma Team.

Trzeba przyznać, że pomimo niechęci niektórych graczy, wszystko to wygląda bardzo sensownie i doskonale komponuje się ze światem wykreowanym przez Hideo Kojimę i jego zespół. Warto jeszcze dodać, że obecnie nie zanosi się na to, by opisywana aktualizacja miała trafić na PlayStation 4.

Cyberpunk 2077 x Death Stranding - gracze rozpoczęli review bombing na Metacritic - ilustracja #1
Zakłócanie czujników MUŁ-ów to jedna z funkcji wprowadzonych w cyberpunkowej aktualizacji do Death Stranding na PC.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Death Stranding
  2. Recenzja gry Death Stranding – co tu się odkojimowało?
  3. Death Stranding – poradnik do gry
  4. Wszystko o Death Stranding