Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2020, 12:31

Recenzje Cyberpunk 2077 na PS4 i Xbox One są tragiczne

Do sieci wreszcie zaczęły trafiać recenzje konsolowych wersji Cyberpunka 2077. Są one bardzo negatywne.

Konsolowy Cyberpunk 2077 okazał się wprost fatalny. Do tej pory w sieci dostępne były prawie wyłącznie recenzje wersji PC, która choć niepozbawiona wad, prezentuje znacznie wyższy poziom dopracowania. Teraz zaczęły wreszcie masowo spływać oceny wydań na PlayStation 4 oraz Xboksa One i są one bardzo niskie. Wśród nich znalazła się także nasza recenzja, w której redaktor wystawił produkcji notę 3.0/10.

W chwili pisania tej wiadomości wydanie na PS4 posiada średnią ocen na poziomie 50% według serwisu Metacritic. W przypadku wersji na XONE jest to 51%. Dla porównania, edycja pecetowa może się pochwalić wynikiem 89%, czyli o 2% niższym niż w dniu premiery.

Konkurencyjna w stosunku do Metacritic strona OpenCritic nie podaje odrębnych wyników dla poszczególnych platform sprzętowych. Biorąc pod uwagę znacznie gorszą jakość wydań konsolowych, serwis po raz pierwszy w swojej historii przy profilu gry umieścił ostrzeżenie przed zakupem. W jego treści możemy przeczytać, że redaktorzy podejrzewają, że CD Projekt RED celowo ukrywał fatalny stan wersji na PS4 i XONE poprzez nieudostępnianie ich do recenzji przed premierą.

Recenzje Cyberpunk 2077 na PS4 i Xbox One są tragiczne - ilustracja #1

Również sami gracze konsolowi są bezlitośni. W serwisie Metacritic średnia ocen użytkowników wynosi 3.0/10 dla wydania na PlayStation 4 oraz 4.0/10 dla edycja na Xboksa One. Są to noty wyższe niż kilka dni temu (wtedy było to odpowiednio 2.0/10 i 2.5/10), ale ciągle bardzo niskie.

Wczoraj CD Projekt RED przyznało się do błędu i przeprosiło za fatalną jakość wydań konsolowych. Twórcy pracują obecnie nad kilkoma aktualizacjami. Pierwsza z nich ma się ukazać w tym tygodniu. Dwie kolejne wypuszczone zostaną w styczniu oraz lutym. Według autorów w sumie mają one rozwiązać większość problemów gry na konsolach starej generacji.

Wydanie PC także nie jest idealne, ale prezentuje znacznie wyższy poziom wykonania. Na Steamie 79% ocen użytkowników jest pozytywnych, co jest wynikiem o 8% wyższym niż w dniu premiery.

Na razie edycje konsolowe mają raptem garść recenzji i część z serwisów, które je opublikowały, nie oceniło wydania PC. Warto jednak zestawić opinie kilku stron, które wystawiły noty wszystkim wersjom. To porównanie pokazuje, jak wielka jest przepaść między pecetowym Cyberpunkiem 2077 a edycjami na PS4 i XONE.

Serwis/magazyn:

Ocena wersji PC:

Ocena wersji konsolowych:

GRYOnline.pl

9.0/10

3.0/10 (PS4)

JeuxVideo

17/20

7/20 (PS4 i XONE)

IGN

9/10

4/10 (PS4 i XONE)

  1. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju (recenzja wersji na PlayStation 4)
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania (wersja PC)
  3. Cyberpunk 2077 - braki, niedociągnięcia i pomysły jak uratować grę
  4. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  5. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna