Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2020, 10:55

Cyberpunk 2077 - CD Projekt RED przeprasza graczy i planuje patche

Studio CD Projekt RED przeprosiło za słaby stan techniczny gry Cyberpunk 2077, zwłaszcza na konsolach. Twórcy obiecują, że do końca lutego naprawią najpoważniejsze problemy na PS4 i Xboksie One, ale równocześnie pomogą w uzyskaniu zwrotu pieniędzy osobom, które nie chcą tyle czekać.

PLAN NAPRAWY GRY:
  • następny patch (1.05?) w tym tygodniu,
  • duży patch w styczniu i kolejny w lutym,
  • ww. aktualizacje mają naprawić najpoważniejsze problemy wydań konsolowych,
  • równolegle będzie łatana również wersja PC.

Cyberpunk 2077 pozostawia wiele do życzenia pod względem technicznym. Gra pełna jest niedoróbek i ma problemy z wydajnością, zwłaszcza na konsolach. Studio CD Projekt RED pracuje obecnie nad poprawkami (pierwsza, opatrzona numerem 1.04, ukazała się kilka dni temu), ale deweloperzy postanowili również przeprosić graczy.

Twórcy przyznali, że błędem było nieudostępnienie przed premierą materiałów z wersji konsolowych, co uniemożliwiło posiadaczom tych sprzętów dokonanie świadomej decyzji o zakupie gry. Deweloperzy żałują również, że nie poświęcili więcej czasu zapewnieniu odpowiedniej wydajności na PS4 i Xboksie One.

Autorzy ujawnili także plan naprawy gry. Następny patch (najpewniej 1.05) ma się ukazać w tym tygodniu, a na kolejne poprawki możemy liczyć po Świętach. W styczniu i lutym wypuszczone zostaną dwie duże aktualizacje, które w sumie mają rozwiązać większość problemów gry na konsolach starej generacji. Oczywiście niemożliwe jest ulepszenie Cyberpunka 2077 tak, aby na PS4 i XONE wyglądał równie dobrze, jak na mocnym PC, ale różnica ma być wyraźnie mniejsza niż obecnie.

Twórcy nie zapominają także o graczach pecetowych i równolegle będą ukazywały się aktualizacje ulepszające wersję PC Cyberpunka 2077.

CD Projekt RED ma nadzieję, że gracze wykażą się cierpliwością, ale twórcy wiedzą, iż nie mogą tego od nich wymagać. Dlatego osobom, które nie chcą czekać, polecają dokonanie zwrotu gry. W przypadku wersji cyfrowych jest to stosunkowo proste (firma Sony ułatwiła to zresztą swoim klientom). Z kolei posiadacze wydań pudełkowych powinni najpierw spróbować szczęścia w sklepie, w którym nabyli CP2077. Jeśli to się nie powiedzie, to nabywcy proszeni są o kontakt pod adresem [email protected] Deweloperzy obiecują, że dołożą wszystkich starań, aby umożliwić zwrot gry.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 - braki, niedociągnięcia i pomysły jak uratować grę
  3. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  4. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna