Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2020, 09:45

Mass Effect 5 to najpewniej sequel zarówno trylogii, jak i Andromedy

Analiza teasera nowego Mass Effect i wypowiedzi głównego projektanta sugerują, że gra będzie kontynuacją zarówno Mass Effect 3, jak i Mass Effect: Andromeda.

Podczas zeszłotygodniowej gali The Game Awards 2020 pokazano pierwszy teaser nowej odsłony cyklu Mass Effect. Miłośnicy cyklu dokładnie przeanalizowali ten materiał i doszli do wniosku, że gra najpewniej będzie kontynuacją zarówno oryginalnej trylogii, jak i Mass Effect: Andromeda. Komentarz jednego z deweloperów sugeruje, że tak właśnie będzie.

W teaserze na początku pokazane zostały dwie galaktyki – Droga Mleczna, która była miejscem akcji Mass Effect 1-3, oraz Andromeda, którą zwiedzaliśmy w ostatniej odsłonie cyklu. Jeden z użytkowników Twittera zwrócił na to uwagę i zapytał, czy może to oznaczać, że gra będzie kontynuacją zarówno Mass Effect 3, jak i Mass Effect: Andromeda. Stojący na czele zespołu produkcyjnego projektant Michael Gamble skomentował, że był to celowy zabieg i obie galaktyki pokazano nie bez powodu.

Mass Effect 5 to najpewniej sequel zarówno trylogii, jak i Andromedy - ilustracja #1

Deweloper nie potwierdził teorii fanów wprost, ale jego wypowiedź sugeruje, że jest ona bliska prawdzie. Zwłaszcza że przemawiają za nią również inne fakty. W filmiku mogliśmy zobaczyć Liarę T’Soni, czyli postać z rasy Asari znaną z trylogii. Pojawiają się również inne elementy z pierwszych trzech odsłon, w tym Żniwiarze.

Przypomniano również ciekawy artwork z BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development, który ukazuje budowę nowego Przekaźnika masy (ang. Mass relay). Te struktury, umożliwiające błyskawiczne podróże gwiezdne na duże dystanse, zostały uszkodzone podczas wojny ze Żniwiarzami, ale potem rozpoczęto ich naprawę. Po co więc budowany jest nowy obiekt tego typu i dokąd on prowadzi? Michael Gamble skomentował, że jest to doskonałe pytanie. Fani spekulują, że ten Przekaźnik masy pozwoli na przemieszczanie się między galaktykami.

Na ostateczne odpowiedzi na te wszystkie pytania sporo jeszcze poczekamy, gdyż nowe Mass Effect jest na wczesnym etapie produkcji i na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje na rynku.

W przyszłym roku otrzymamy za to możliwość przypomnienia sobie oryginalnej trylogii dzięki zremasterowanej kolekcji zatytułowanej Mass Effect: Legendary Edition, która trafi na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz PS5.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Mass Effect