Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2020, 08:07

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 - patch 1.04 naprawia przygody i stabilność gry

Studio CD Projekt RED wypuściło hotfix 1.04 do gry Cyberpunk 2077. Usuwa on problemy w wielu przygodach, poprawia stabilność silnika oraz naprawia tryb dla streamerów.

HOTFIX 1.04 - NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY:
  • poprawia błędy w questach,
  • ulepsza stabilność silnika,
  • przyśpiesza animację przełączania się między widokami TPP i FPP w samochodzie,
  • ogranicza brzydki efekt materializowania się aut na drogach,
  • usuwa z trybu streamerskiego utwory, które mogą powodować problemy z powodu praw autorskich,
  • redukuje ryzyko wywołania ataku padaczki.

Wydana dwa dni temu gra Cyberpunk 2077 pozostawia wiele do życzenia pod względem technicznym. Autorzy zapewnili, że pracują już nad poprawkami i właśnie otrzymaliśmy pierwszy tego owoc w postaci nowej aktualizacji 1.04. Na razie dostępna jest ona tylko na PC i PlayStation 4. Twórcy obiecują jednak, że wkrótce zadebiutuje także na Xboksie One.

Łatka ma postać tzw. hotfixa, więc jest to stosunkowo mała aktualizacja, której celem jest szybka naprawa poważnych problemów, a nie gruntowne przerobienie gry. Mimo to lista zmian jest spora. Przede wszystkim patch usuwa błędy w kilkunastu przygodach, które uniemożliwiały lub utrudniały ich ukończenie.

Naprawiono podgląd broni w systemie craftingu oraz problemy z brakującymi animacjami postaci niezależnych w niektórych scenkach przerywnikowych. Przyśpieszono także animację przełączania się między widokiem pierwszo- i trzecioosobowym podczas prowadzenia pojazdów. Ponadto w trakcie jazdy po ulicach Night City rzadziej będziemy natykali się brzydki efekt powodujący, że inni uczestnicy ruchu po prostu materializują się na drodze.

Patch 1.04 poprawia również stabilność silnika, co ma skutkować rzadszym zawieszaniem się gry. Naprawiono także tryb dla streamerów. Przedtem nawet po wybraniu opcji „wyłącz muzykę chronioną prawem autorskim” co pewien czas odgrywane były utwory, które mogłyby nas wpędzić w kłopoty i skutkować ostrzeżeniami DMCA (Digital Millennium Copyright Act). Teraz te piosenki zostały usunięte z tego trybu. Ponadto zmodyfikowano sekwencję braindance z migającymi światłami, co ma zredukować ryzyko wywołania ataku padaczki.

Pozostałe zmiany przeznaczone są tylko dla konkretnych platform. Na PC naprawiono problemy z wyborem wersji językowej na Steamie. Z kolei edycja konsolowa otrzymała wyższej jakości efekty odbić. Ponadto, gdy patch zadebiutuje na Xboksie One, usunie on problem, który powodował, że licznik Osiągnięć zatrzymuje się na 97% nawet po ukończeniu wszystkich misji w Badlands.

Patch nie naprawia więc wszystkiego, co nie działa prawidłowo w Cyberpunku 2077, ale powinien umilić rozgrywkę posiadaczom gry i ułatwić czekanie na kolejne aktualizacje.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  3. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna