Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2020, 22:11

CD Projekt Red z dużymi spadkami cen akcji

W ciągu ostatniego tygodnia ceny akcji CD Projekt Red spadły o 29%. Udana premiera Cyberpunka 2077 nie zahamowała tego procesu i postępuje on nadal.

Premierę Cyberpunka 2077 można uznać za udaną. Mimo iż produkcja boryka się z problemami technicznymi, to i tak przypadła ona do gustu recenzentom. Dodatkowo produkcja już na siebie zarobiła. Mimo to giełda nie reaguje w ostatnich dniach przychylnie na CD Projekt Red. W ciągu ostatniego tygodnia cena za akcję rodzimego dewelopera spadła o 29% – z 443 zł do 313,19 zł.

Spadek wartości akcji CD Projekt Red zaczął się kilka dni przed publikacją pierwszych recenzji. Chociaż gra zebrała bardzo wysokie noty (na Metacritic wersja na PC posiada obecnie średnią ocen na poziomie 90%), to proces postępował. Również pochwalenie się wysoką sprzedażą produkcji i zapowiedź naprawy występujących w niej błędów nie spowodowały poprawy sytuacji i trend spadkowy nadal się utrzymuje.

Należy jednak pamiętać, że w serwisie Metacritic dopiero dziś o 21 pojawiła się możliwość oceniania gry przez użytkowników. Oznacza to, że przed Cyberpunkiem 2077 jeszcze jedna próba. Będziemy mieć bowiem okazję na zobaczenie ocen od osób grających na konsolach. Możliwe, że wpłynie to na ceny akcji CD Projekt Red.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  3. Słyszałem Cyberpunka 2077 po polsku… i chyba będę grał w angielską wersję
  4. Wszystko o Cyberpunk 2077
  5. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej