Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2020, 12:25

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 - gracze pokazują problemy gry i zabawne błędy

Pomimo dwóch dużych aktualizacji premierowe wydanie Cyberpunka 2077 jest usiane różnorakimi bugami i glitchami. Nie najlepiej wygląda też optymalizacja gry. Na najwięcej problemów narzekają użytkownicy Xboksów One S.

W SKRÓCIE:

  1. gracze donoszą, że Cyberpunk 2077 nadal ma sporo bugów i problemów;
  2. na forum Reddit powstał wątek, w którym można informować o błędach i szukać pomocy;
  3. w sieci nie brakuje też pozytywnych opinii.

Wczoraj w końcu doczekaliśmy się premiery Cyberpunka 2077. Niestety, jak donoszą gracze, pomimo kilku dużych aktualizacji przedpremierowych / premierowych, gra nadal ma sporo problemów i bugów. Na forum Reddit powstał wątek zbierający znalezione błędy. Są to głównie różnego rodzaju glitche, ale zdarzają się też blokujące się rozmowy lub zadania – na szczęście z reguły pomaga wczytanie save’a.

Niestety nie brakuje również problemów z płynnym działaniem gry. Na najpoważniejsze zdają się trafiać posiadacze Xboksów One S, którzy narzekają na bardzo niską rozdzielczość gry oraz duże spadki liczby klatek animacji na sekundę. Jeden z użytkowników odnotowuje, że na jego konsoli „przycinało się” już samo intro nowej produkcji CD Projekt RED.

Gram na One S i kiedy liczba klatek animacji zaczęła spadać, a gra przycinać się już w intro, pomyślałem sobie „Nope”. Gra jest w kiepskim stanie. Miejmy nadzieję, że dzięki patchowi stanie się grywalna – pisze Timmy2K81, a w jednym z kolejnych wpisów, już po ściągnięciu patcha, dodaje, że postanowił zażądać refundacji.

Cyberpunk 2077 – kuriozalne bugi

Niektóre z bugów są mniej uciążliwe, a bardziej zabawne. Przykładowo jeden z graczy „uleczył” mężczyznę jeżdżącego na wózku inwalidzkim… uderzając go. Z kolei znany branżowy dziennikarz Jason Schreier trafił na błąd, który sprawił, że niemal wszędzie w świecie gry pojawiają się niewielkie drzewka.

Sporo przeróżnych glitchów i bugów Cyberpunka 2077 pokazuje na swoim kanale youtuber Michael Does Life. Liczba filmów poświęconych tej kwestii sprawia wręcz, że łatwo uznać go za hejtera (ewentualnie kogoś, kto postanowił wykorzystać popularność gry i fakt, że udało mu się dorwać kopię wcześniej niż innym, by przyciągnąć widzów do swojego kanału).

Z kolei LegolasGamer opublikował materiał, który porównuje grafikę z trailera z E3 2018 to tego, co zastał w wersji na normalnym PS4.

Są też pozytywne opinie

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie wpisy są krytyczne. Przykładowo nomgirl wskazuje, że na razie natrafiła na zaledwie dwa błędy i żaden z nich nie był poważny. Użytkowniczka była też pozytywnie zaskoczona tym, jak dobrze Cyberpunk 2077 działa na podstawowym wariancie PlayStation 4.

Grałam trochę na bazowym PS4 i zauważyłam dwa błędy. Jeden sprawił, że moja postać za każdym razem ślizgała się po podłodze podczas tutorialu, gdy kończyłam zadanie. Drugi dotyczył tego, że te małe wskazówki w górnym rogu nie znikały po zakończeniu tutorialu bojowego, ale przeładowałam grę i było dobrze.

Jestem też zaskoczona tym, jak dobrze to działa. Moje PS4 nawet nie brzmi źle (chodzi o to, że nie działa głośno - przyp. red.), na ogół ledwo zauważam pracę wentylatorów. Na pewno nie jest tak źle jak wtedy, gdy grałam w RDR2 – czytamy.

Choć część pierwszych wrażeń jest dobra, to niewątpliwie nowa gra CD Projekt RED ma trochę problemów. Pozostaje mieć nadzieję, że deweloperom uda się względnie szybko je naprawić.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Grałem 4 godziny w Cyberpunka 2077 – to świetna gra, ale…
  3. Słyszałem Cyberpunka 2077 po polsku… i chyba będę grał w angielską wersję
  4. Wszystko o Cyberpunk 2077
  5. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna