Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2020, 20:50

The Callisto Protocol i PUBG dzielą wspólne uniwersum

Dziś w nocy zapowiedziano horror sci-fi The Callisto Protocol. Co ciekawe, produkcja ma dziać się w tym samym uniwersum co PUBG. Szczegóły tego połączenia pozostają jednak nieznane.

W czasie gali The Game Awards 2020 zapowiedziano The Callisto Protocol, czyli debiutancki horror studia Striking Distance (w jego szeregach znajdziemy twórców serii Dead Space). Akcja produkcji ma dziać się w 2230 roku w więzieniu znajdującym się na księżycu Jowisza. Co ciekawe, tytuł osadzony został w uniwersum sieciowej strzelaniny battle royale PlayerUnknown's Battlegrounds.

Informację tę potwierdził w komentarzu dla serwisu IGN przedstawiciel firmy Striking Distance Studios. Nie doprecyzował on jednak, w jaki sposób będzie funkcjonować to połączenie. Ogłoszenie jest szczególnie zastanawiające, ponieważ obie produkcje dzieją się na innych planetach i pozornie nie mają ze sobą punktów wspólnych. Właściwie najwyraźniejszym elementem łączącym The Callisto Protocol i PlayerUnknown's Battlegrounds jest wydawca obu gier – Krafton. Na ten moment pozostaje nam jednak tylko oczekiwanie, aż twórcy zdecydują się wyjawić więcej szczegółów.

The Callisto Protocol ma trafić na komputery osobiste i nieokreślone konsole w 2022 roku.

  1. The Callisto Protocol – oficjalna strona