Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5XSXPC
Okładka The Callisto Protocol (PS5)
OkładkaThe Callisto Protocol (PS5)

The Callisto Protocol

Survival horror science fiction, w którym trafiamy do ulokowanego na księżycu Kallisto więzienia opanowanego przez krwiożercze mutanty. The Callisto Protocol jest dziełem studia Striking Distance, założonego przez weteranów, którzy wcześniej czuwali nad serią Dead Space.

Akcji | TPP | science fiction | survival horror | horror | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Callisto Protocol Premiera

2022

PC PS5 XSX

Gry podobne do The Callisto Protocol

Resident Evil Village

Chernobylite

Dead Space

The Callisto Protocol to debiutancki projekt zespołu Striking Distance Studios. Mowa o firmie założonej przez Glena Schofielda, czyli producenta wykonawczego pierwszej części serii Dead Space, w której rolę dyrektora ds. rozwoju pełni Steve Papoutsis – producent wykonawczy drugiej i trzeciej odsłony tego kultowego cyklu. Podobnie jak przygoda Isaaca Clarke’a, omawiana produkcja jest survival horrorem science fiction.

The Callisto Protocol zabiera nas w podróż do roku 2320. W grze trafiamy na tytułowy księżyc Jowisza – Kallisto, gdzie mieści się więzienie Black Iron. W trakcie rozgrywki wcielamy się w jednego z osadzonych, którego zadaniem jest ucieczka z tej placówki oraz odkrycie jej przerażających sekretów. Sprawy bynajmniej nie ułatwia fakt, że więzienie opanowały zmutowane, krwiożercze istoty.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Callisto Protocol: 18+

PC
PS5
XSX