Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSX
Okładka The Callisto Protocol (PC)

The Callisto Protocol

Survival horror science fiction, w którym trafiamy do ulokowanego na księżycu Kallisto więzienia opanowanego przez krwiożercze mutanty. The Callisto Protocol jest dziełem studia Striking Distance, założonego przez weteranów, którzy wcześniej czuwali nad serią Dead Space.

Akcji | TPP | science fiction | survival horror | horror | przygodowe gry akcji | Find Your Next Game

Okładka The Callisto Protocol (PC)

data premiery gry:

2022

PC PS5 XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Callisto Protocol to debiutancki projekt zespołu Striking Distance Studios. Mowa o firmie założonej przez Glena Schofielda, czyli producenta wykonawczego pierwszej części serii Dead Space, w której rolę dyrektora ds. rozwoju pełni Steve Papoutsis – producent wykonawczy drugiej i trzeciej odsłony tego kultowego cyklu. Podobnie jak przygoda Isaaca Clarke’a, omawiana produkcja jest survival horrorem science fiction.

The Callisto Protocol zabiera nas w podróż do roku 2320. W grze trafiamy na tytułowy księżyc Jowisza – Kallisto, gdzie mieści się więzienie Black Iron. W trakcie rozgrywki wcielamy się w jednego z osadzonych, którego zadaniem jest ucieczka z tej placówki oraz odkrycie jej przerażających sekretów. Sprawy bynajmniej nie ułatwia fakt, że więzienie opanowały zmutowane, krwiożercze istoty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Callisto Protocol

Wymagania wiekowe The Callisto Protocol

18+

The Callisto Protocol i PUBG dzielą wspólne uniwersum
The Callisto Protocol i PUBG dzielą wspólne uniwersum

wiadomość11 grudnia 2020

Dziś w nocy zapowiedziano horror sci-fi The Callisto Protocol. Co ciekawe, produkcja ma dziać się w tym samym uniwersum co PUBG. Szczegóły tego połączenia pozostają jednak nieznane.

The Callisto Protocol to nowy horror twórców Dead Space
The Callisto Protocol to nowy horror twórców Dead Space

wiadomość11 grudnia 2020

Ekipa Striking Distance Studios, której przewodzi Glen Schofield, czyli producent wykonawczy pierwszego Dead Space’a, zapowiedziała swój pierwszy projekt. Mowa o survival horrorze science fiction zatytułowanym The Callisto Protocol.

PC
PS5
XSX