Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2021, 14:40

W Cyberpunka 2077 wreszcie da się grać na PS4; gracze chwalą stabilność fps

Aktualizacja 1.23 do gry Cyberpunk 2077 usunęła część błędów i poprawiła optymalizację tytułu. Szczególną różnicę widać na PS4. Produkcja CD Projekt RED wreszcie jest grywalna na konsoli Sony i może wrócić do PlayStation Store.

21 czerwca Cyberpunk 2077 powróci na wirtualne półki PlayStation Store po tym, jak zniknął z nich w tydzień po premierze. A choć Sony wciąż ostrzega graczy przed wersją tytułu na PS4 i sugeruje uruchamianie go tylko na PS4 Pro, wczorajsza aktualizacja 1.23 poprawiła działanie produkcji na konsoli ósmej generacji na tyle, że społeczność wydaje się zadowolona. W dalszym ciągu nie jest idealnie i w czasie zabawy napotkamy masę gliczy, ale przynajmniej Cyberpunk działa w mniej więcej stałych 30 klatkach na sekundę.

Działanie najnowszej gry CD Projekt RED na PlayStation 4 pokazuje powyższe wideo. Spadki fps da się dostrzec – zwłaszcza gdy rozpędzimy się samochodem lub motocyklem do dużej prędkości – ale w porównaniu do stanu technicznego gry na premierę, są one raczej niewielkie i nie powinny za bardzo psuć zabawy. Niestety nawet tyle dobrego nie da się powiedzieć o Night City – miasto stało się jeszcze bardziej puste niż było do tej pory. W komentarzach pod filmem na YouTubie i na Reddicie internauci porównali je wręcz do „zamkniętych” z powodu pandemii metropolii z naszego świata.

Wow, prawie naprawili 30 fps (via YouTube – DrLuk53).

Night City jest oficjalnie zamknięte! Nawet jednego NPC na ulicy (via YouTube – Jean Michel Silva).

Jasny gwint. Dokonali niemożliwego (via Reddit – dunstan_shlaes).

Puste miasto i dalej jest coś nie tak z grafiką. Ten ziarnisty wygląd. Ale nie jest tak źle, jak było. Grywalne? Być może.

Kiedy ostatnio próbowałem grać w to na PS4 Slim klatki na sekundę wydawały się w porządku, ale walka była strasznie roztrzęsiona (via YouTube – DeadDoveProductions).

Jeśli zamierzacie wrócić do Cyberpunka 2077 na PS4 lub nosicie się z zamiarem kupna tej gry – gdy chyba zasłużenie wróci do PS Store – na tę właśnie konsolę, bądźcie świadomi wciąż obecnych w niej błędów i gliczy. Te, podobnie jak zadania, z których część dalej nie została naprawiona, są bowiem obecne na każdej platformie. I tak, pod tym wszystkim kryje się co najmniej dobra fabuła i sporo świetnie napisanych postaci. Skoro jednak wytrzymaliście te pół roku od premiery, może warto jeszcze trochę poczekać, aby nie popsuć sobie doświadczenia? Adam Kiciński, prezes zarządu firmy CD Projekt, zapewnił nas w końcu, że „Redzi” doprowadzą Cyberpunka do stanu obiecywanego fanom.

Patch 1.23 niejako potwierdził przedwczesny debiut gry „Redów”. Wyobraźcie sobie bowiem, że tytuł nie ukazał się 10 grudnia 2020 roku na PC, PS4 i XONE (we wstecznej kompatybilności także na PS5 i XSX|S), a wczoraj, w stanie takim, do jakiego wyniosła go wspomniana aktualizacja. Jakże inny mógłby być wtedy odbiór Cyberpunka, prawda?

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej