Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 czerwca 2021, 15:10

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Nicolas Cage szuka świni w zwiastunie filmu Pig. I nie wygląda to źle

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu Pig. Nicolas Cage wcieli się w rolę Roba, poszukiwacza trufli, któremu porwano zarazem narzędzie pracy i przyjaciela – tytułową świnię. Wbrew pozorom wygląda to nieźle.

Pig to opowieść o łowcy trufli imieniem Rob, który rusza w podróż po stanie Oregon na poszukiwanie niezbędnej mu do pracy świni. Zwierzę zostało uprowadzone, tylko nasz bohater może je uratować i jest gotów na wszystko. Zwiastun filmu jest absurdalny, ale po jego obejrzeniu wydaje się, że Cage’owi nikt nie podkłada świni. Z tej produkcji może wyjść coś dobrego. Zobaczcie sami.

Tytuł może być doskonałą okazją dla Nicolasa Cage’a, by pokazać, że nadal potrafi wykrzesać z siebie nutkę prawdziwego aktorstwa w rolach dramatycznych. Obraz jest debiutem reżysera Michaela Sarnoskiego, który napisał także scenariusz do filmu razem z Vanessą Block. Obok Cage’a na ekranie zobaczymy Alexa Wolffa (Dziedzictwo. Hereditary), Adama Arkina (Chicago Hope), Ninę Belforte, Gretchen Corbett (The Rockford Files), Julię Bray, Dariusa Pierce’a i Elijaha Ungvary’ego.

Pig wejdzie do amerykańskich kin 16 lipca. Na temat dystrybucji w Polsce nie ma jeszcze informacji.