Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 czerwca 2021, 15:25

autor: Karol Laska

Czarna Wdowa to zdaniem krytyków udany, choć nieidealny powrót Marvela do kin

Czarna Wdowa Marvela już niedługo trafi do kin. W związku ze zbliżającą się premierą filmu w sieci pojawiły się pierwsze opinie na jego temat. Te są w miarę entuzjastyczne, choć znalazły się osoby, którym dzieło się nie spodobało.

W sieci pojawiły się pierwsze opinie na temat nadchodzącego filmu MCU pod tytułem Czarna wdowa. Produkcja spodobała się większości widowni – szczególne laury złożone zostały Scarlett Johansson oraz Florence Pugh, które ponoć spisały się świetnie w swoich rolach. Nie brakuje także recenzji negatywnych, zwracających uwagę na mało interesujący scenariusz.

Czarna wdowa jest lepsza, niż się spodziewałem. Co prawda pełno w niej widowiskowej akcji, ale mnie przyciągnęły głównie świetne wątki i postacie zaprezentowane w filmie. Bez dwóch zdań najlepszy występ Scarlett [Johansson – dop. red.] w roli Nataszy, a Florence jest doskonała jako Jelena – JacobDFilm na Twitterze.

Czarna wdowa składa piękny, choć spóźniony hołd Nataszy Romanoff. To także szpiegowski thriller, o który prosili fani tej postaci przez ostatnie lata. Jest zabawny, porywający i bardzo emocjonalny. Florence Pugh jest fantastyczna jako Jelena Belowa i z pewnością pozostanie w uniwersum na dłużej – orlandoenelcine na Twitterze.

Czarna wdowa to pełen adrenaliny film szpiegowski z mnóstwem akcji, zabójczym tempem i świetną obsadą drugoplanową. Miło zobaczyć, że Scarlett Johansson w końcu otrzymała swoje zasłużone 5 minut w MCU, choć prawdziwym MVP jest Florence Pugh. To nic przełomowego ani odważnego, ale fani będą zadowoleni – Matt Neglia na Twitterze.

Czarna wdowa jest bardzo rozczarowująca. Scarlett Johansson daje z siebie wszystko, ale scenariusz, tempo i słaby pomysł na rozwój postaci pogrążają film. Zaczyna się co prawda obiecująco, ale w drugim akcie staje się pełnym nierówności chaosem. Generyczne, odtwórcze i pozbawione marvelowskiej magii dzieło – Scott Menzel na Twitterze.

Czarna wdowa zadebiutuje w polskich kinach 9 lipca 2021 roku. W rolach głównych zobaczymy Scarlett Johansson, Florence Pugh, Rachel Weisz oraz Davida Harboura. Scenariusz do dzieła napisali Ned Benson, Eric Pearson i Jacqueline Schaeffer, a za reżyserię odpowiada Cate Shortland.

  1. 8 problemów MCU, które mogą pogrążyć filmy Marvela
  2. Co po Avengersach? Nadchodzące filmy Marvela