Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 czerwca 2021, 15:25

autor: Karol Laska

Czarna Wdowa to zdaniem krytyków udany, choć nieidealny powrót Marvela do kin

Czarna Wdowa Marvela już niedługo trafi do kin. W związku ze zbliżającą się premierą filmu w sieci pojawiły się pierwsze opinie na jego temat. Te są w miarę entuzjastyczne, choć znalazły się osoby, którym dzieło się nie spodobało.

W sieci pojawiły się pierwsze opinie na temat nadchodzącego filmu MCU pod tytułem Czarna wdowa. Produkcja spodobała się większości widowni – szczególne laury złożone zostały Scarlett Johansson oraz Florence Pugh, które ponoć spisały się świetnie w swoich rolach. Nie brakuje także recenzji negatywnych, zwracających uwagę na mało interesujący scenariusz.

Czarna wdowa jest lepsza, niż się spodziewałem. Co prawda pełno w niej widowiskowej akcji, ale mnie przyciągnęły głównie świetne wątki i postacie zaprezentowane w filmie. Bez dwóch zdań najlepszy występ Scarlett [Johansson – dop. red.] w roli Nataszy, a Florence jest doskonała jako Jelena – JacobDFilm na Twitterze.

Czarna wdowa składa piękny, choć spóźniony hołd Nataszy Romanoff. To także szpiegowski thriller, o który prosili fani tej postaci przez ostatnie lata. Jest zabawny, porywający i bardzo emocjonalny. Florence Pugh jest fantastyczna jako Jelena Belowa i z pewnością pozostanie w uniwersum na dłużej – orlandoenelcine na Twitterze.

Czarna wdowa to pełen adrenaliny film szpiegowski z mnóstwem akcji, zabójczym tempem i świetną obsadą drugoplanową. Miło zobaczyć, że Scarlett Johansson w końcu otrzymała swoje zasłużone 5 minut w MCU, choć prawdziwym MVP jest Florence Pugh. To nic przełomowego ani odważnego, ale fani będą zadowoleni – Matt Neglia na Twitterze.

Czarna wdowa jest bardzo rozczarowująca. Scarlett Johansson daje z siebie wszystko, ale scenariusz, tempo i słaby pomysł na rozwój postaci pogrążają film. Zaczyna się co prawda obiecująco, ale w drugim akcie staje się pełnym nierówności chaosem. Generyczne, odtwórcze i pozbawione marvelowskiej magii dzieło – Scott Menzel na Twitterze.

Czarna wdowa zadebiutuje w polskich kinach 9 lipca 2021 roku. W rolach głównych zobaczymy Scarlett Johansson, Florence Pugh, Rachel Weisz oraz Davida Harboura. Scenariusz do dzieła napisali Ned Benson, Eric Pearson i Jacqueline Schaeffer, a za reżyserię odpowiada Cate Shortland.

  1. 8 problemów MCU, które mogą pogrążyć filmy Marvela
  2. Co po Avengersach? Nadchodzące filmy Marvela

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej