Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2021, 15:56

Alan Wake Remastered i Final Fantasy VII Remake znalezione w bazie danych Epic Games Store

W bazie danych Epic Games Store pojawiły się wzmianki o Alan Wake Remastered i Final Fantasy VII Remake. Może to oznaczać, że obydwie gry pojawią się niedługo na PC. Pytanie brzmi: czy będą to tytuły ekskluzywne?

Alan Wake może niebawem doczekać się remastera, a Final Fantasy VII Remake wydania na PC. Tak sugerują dane znalezione w bazie danych Epic Games Store. O odkryciu poinformował użytkownik Twittera o pseudonimie Wario64, dzieląc się poniższymi screenami.

Źródło: Twitter.

Źródło: Twitter.

O ile informacja o pecetowym wydaniu Final Fantasy VII Remake raczej nie zaskakuje, bo tytuł miał się ukazać w 2021 roku na „blaszaki”, to o Alan Wake Remastered dowiedzieliśmy się po raz pierwszy. Według plotek studio Remedy, twórcy oryginału oraz m.in. pierwszej i drugiej części Maxa Payne’a, a także Control z 2019 roku, pracują nad kontynuacją przygód tytułowego pisarza, finansowaną ponoć przez firmę Epic Games. Wydanie remastera „jedynki” może być więc dobrym ruchem, który przypomni graczom o marce.

Pierwsze kroki ku jej wskrzeszeniu zostały poczynione w 2019 roku, kiedy to Remedy odzyskało prawa do Alana Wake’a, co też szybko wykorzystało, wydając w sierpniu 2020 roku DLC AWE do Control, w którym mogliśmy natrafić na wiele elementów nawiązujących do głównego bohatera produkcji z 2010 roku. Świadczyło to o dwóch rzeczach. Po pierwsze, że historie obydwu gier mają miejsce w tym samym uniwersum, które twórcy – po drugie – chcą dalej rozwijać.

Pojawienie się Alan Wake Remastered oraz Final Fantasy VII Remake w bazie danych Epic Games Store może (choć nie musi) oznaczać, że gry te będą czasowymi tytułami ekskluzywnymi platformy Tima Sweeneya. Zarówno odpowiedzialne za Finala Square-Enix, jak i wydawca Control, firma 505 Games, stosowały już takie zagrywki – w konsekwencji ten ostatni tytuł pojawił się na Steamie 27 sierpnia 2020 roku, równo dwanaście miesięcy po właściwej premierze, a gry z serii Kingdom Hearts wciąż pozostają „ekskluzywami” Epic Games Store.

Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się dopiero, gdy obydwie produkcje zostaną oficjalnie zapowiedziane. Co, biorąc pod uwagę wyciek, powinno nastąpić raczej szybciej niż później.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej