Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2021, 09:10

Alan Wake 2 w produkcji. Gra finansowana przez Epic Games (plotka)

Pojawiły się przekonujące doniesienia, według których studio Remedy Entertainment pracuje już nad grą Alan Wake 2. Produkcję ma finansować firma Epic Games.

W sieci pojawiły się wiarygodne plotki, według których następnym projektem studia Remedy będzie Alan Wake 2, czyli kontynuacja gry akcji z 2010 roku. Co ciekawe, produkcję ma finansować firma Epic Games. Źródłem tych doniesień jest zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany dziennikarz Jeff Grubb z serwisu VentureBeat. Informację tę ujawnił podczas wczorajszego streamu w serwisie Twitch.

Inwestycja ta ma być przejawem zmiany w strategii Epic Games, które chce częściej fundować produkcję nowych gier ekskluzywnych dla swojego sklepu, a nie jedynie kupować czasową wyłączność na krótko przed premierą. Według Grubba kilku wydawców starało się o kontynuację Alana Wake’a ale to Epic przedstawił najbardziej korzystną finansowo ofertę.

Oczywiście do czasu oficjalnego potwierdzenia informacji należy do nich podchodzić z dużym dystansem. Jednak Jeff Grubb rzadko kiedy myli się w takich sprawach, a do tego plotki te brzmią bardzo przekonująco. W 2019 roku Remedy odzyskało prawa do marki Alan Wake, więc jasne było, że zespół prędzej czy później podejmie się opracowania kontynuacji.

Wydane w sierpniu 2020 roku DLC AWE do Control oferowało wiele elementów nawiązujących do gry Alan Wake, potwierdzając tym samym, że obie produkcje osadzone są w tym samym uniwersum, a twórcy zapowiedzieli, że będą je dalej rozwijać. Kilka tygodni temu prezes studia zdradził w wywiadzie, że Remedy pracuje nad pięcioma projektami, a dwa z nich rozgrywać się będą w tym samym świecie i zostaną ufundowane przez Epic Games. Najnowsze plotki o Alan Wake 2 idealnie pasują do tych informacji.

  1. Remedy Entertainment – strona oficjalna studia