Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2019, 20:01

autor: Ender

The Outer Worlds, Control oraz inne potencjalne hity tylko w Epic Games Store

Na trwającej właśnie konferencji GDC 2019 przedstawiciele platformy dystrybucji cyfrowej Epic Games Store przedstawili listę kilkunastu nowych tytułów, które będą dostępne wyłącznie w ich sklepie. Wśród nich znalazło się oczekiwane RPG The Outer Worlds, a także gra Control od twórców serii Max Payne oraz Alan Wake.

Epic Games kontynuuje ofensywę na rynku dystrybucji cyfrowej, zapowiadając na trwającej właśnie konferencji GDC 2019 nowe tytuły, które na PC sprzedawane będą jedynie w Epic Games Store. Poza bombą, którą była zapowiedź produkcji kojarzonego z PlayStation francuskiego studia Quantic Dream, szefowie sklepu przedstawili listę kilkunastu potencjalnych hitów, których deweloperzy i wydawcy zdecydowali się podpisać intratną umowę na wyłączność.

Jedną z czołowych produkcji, które na PC kupimy jedynie w Epic Games Store, jest Control, najnowszy projekt twórców serii Max Payne oraz Alan Wake, o którym usłyszeliśmy po raz pierwszy w ubiegłym roku. Dołączy do niego także Ancestors: The Humankind Odyssey, survivalowa przygodówka z akcją osadzoną w prehistorii, stworzona przez niezależne studio Panache Digital Games, inspirowane twórczością H.P.Lovecrafta The Sinking City, a także Dauntless korzystające z mechaniki serii Monster Hunter i sieciowa strzelanka The Cycle, twórców świetnie ocenianego Spec Ops: The Line. Pełną listę zapowiedzianych gier znajdziecie poniżej.

Aktualizacja

Niedługo po pojawieniu się pierwszej wersji listy tytułów, studio Obsidian Entertainment potwierdziło, że na rok dołączy do nich także ich nadchodzące RPG akcji The Outer Worlds. Poza grami Quantic Dream oraz Control, to zapewne największa ekskluzywna produkcja zmierzająca w tej chwili na platformę Epic Games Store. Warto dodać, że plotki o wyłączności produkcji krążyły w sieci od jakiegoś czasu.

Lista zapowiedzianych tytułów na GDC dostępnych wyłącznie w Epic Games Store:

 1. Afterparty (Night School Studios)
 2. Ancestors: The Humankind Odyssey (Panache Digital Games)
 3. Control (Remedy Entertainment)
 4. The Cycle (Yager)
 5. Dauntless (Phoenix Labs)
 6. Industries of Titan (Brace Yourself Games)
 7. Journey to the Savage Planet (Typhoon Studios i 505 Games)
 8. Kine (Chump Squad)
 9. The Outer Worlds (Obsidian Entertainment)
 10. Phoenix Point (Snapshot Games)
 11. The Sinking City (Frogwares i Bigben)
 12. Spellbreak (Proletariat Inc)
 13. Solar Ash (Heart Machine i Annapurna Interactive)
Epic Games Store kontynuuje agresywną politykę, podpisując umowy z coraz to nowszymi deweloperami. - The Outer Worlds, Control oraz inne potencjalne hity tylko w Epic Games Store - wiadomość - 2019-03-21
Epic Games Store kontynuuje agresywną politykę, podpisując umowy z coraz to nowszymi deweloperami.
 1. Oficjalna strona Epic Games Store