Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2019, 19:54

Gry Quantic Dream wkrótce na PC, ale tylko w Epic Games Store

Firma Epic Games ujawniła kolejne tytuły na wyłączność dla swojego sklepu. Tylko w Epic Games Store zakupimy przez rok wersje PC gier studia Quantic Dream - Heavy Rain, Detroit: Become Human oraz Beyond: Two Souls, jak również garść pecetowych wydań tytułów Ubisoftu oraz pomniejszych twórców.

Gry Quantic Dream zawitają na PC – ale nie na Steamie. - Gry Quantic Dreams wkrótce na PC, ale tylko w Epic Games Store - wiadomość - 2019-03-21
Gry Quantic Dream zawitają na PC – ale nie na Steamie.

Dopiero co donosiliśmy o przedwcześnie ujawnionej ekskluzywności The Outer Worlds dla Epic Games Store, a mamy już informacje o kolejnych tytułach uzyskanych na wyłączność przez firmę Tima Sweeneya. W trakcie konferencji GDC (via ArsTechnica) studio Epic Games ujawniło następne gry, które trafią na PC tylko i wyłącznie za pośrednictwem jego sklepu. Wśród nich znalazły się produkcje zespołu Quantic Dream: Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze, a nawet najnowsze Detroit: Become Human.

Nie wiemy jeszcze, kiedy przewidywana jest premiera tych gier i ile zażyczą sobie za nie twórcy. Na razie tylko Heavy Rain pojawiło się w Epic Games Store, z datą wydania wpisaną jako „wkrótce”. Natomiast potwierdzono, że mowa jest tylko o czasowej wyłączności – wszystkie trzy produkcje będą dostępne tylko na EGS przez jeden rok. Po tym czasie będą mogły się ukazać na innych platformach dystrybucji cyfrowej.

  - Gry Quantic Dreams wkrótce na PC, ale tylko w Epic Games Store - wiadomość - 2019-03-21
 

Ogłoszenie Epic Games zdziwiło wielu graczy. Dotychczas dostęp do tych tytułów mieli tylko posiadacze konsol firmy Sony, która znana jest z niewypuszczania wydanych przez siebie gier poza własnymi urządzeniami. Co prawda wiedzieliśmy od stycznia, że francuski deweloper skończył z tytułami na wyłączność dla kolejnych generacji PlayStation, ale dotyczyło to tylko nowych projektów. Trzeba jednak przypomnieć doniesienia dotyczące innego studia, które dotychczas kojarzono wyłącznie z platformami giganta z Tokio. Mowa o thatgamecompany – twórcach Flower oraz kultowej Podróży. Pierwsza z tych gier zawitała na EGS (oraz Steamie) w lutym, a druga z nich ma wkrótce podążyć jej śladem.

Podróż nigdy nie zawitała na Steama, ale Epic Games udało się wywalczyć wydanie PC. - Gry Quantic Dreams wkrótce na PC, ale tylko w Epic Games Store - wiadomość - 2019-03-21
Podróż nigdy nie zawitała na Steama, ale Epic Games udało się wywalczyć wydanie PC.

Jakkolwiek ani Podróż, ani dzieła Quantic Dream nie są największymi bestsellerami, fakt, że Sony w ogóle pozwoliło na wydanie ich na PC, z pewnością rozbudził wyobraźnię wielu graczy. Oto bowiem upada największy argument przeciwko pecetowym wersjom innych gier obecnie dostępnych tylko na konsolach PlayStation. To wystarczyło, by na nowo ożywić dyskusje o możliwym ukazaniu się innych tytułów ekskluzywnych dla platform Sony, takich jak Bloodborne czy God of War. Na razie to jednak tylko bezpodstawne spekulacje. Natomiast bezsprzecznym faktem jest to, że Epic Games wyraźnie nie zamierza zaprzestać agresywnego promowania swojego sklepu.