Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2019, 20:54

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

The Outer Worlds kolejnym czasowym exclusivem dla Epic Games Store

W wyniku błędu popełnionego przez pewien anglojęzyczny serwis o grach dowiedzieliśmy się, że nowa gra studia Obsidian Entertainment prawdopodobnie dołączy do grona tytułów, które na PC przez pewien czas kupimy wyłącznie w sklepie Epic Games. [Aktualizacja: oficjalne potwierdzenie]

AKTUALIZACJA: Epic potwierdził doniesienia. The Outer Worlds na PC przez pierwszy rok od premiery będzie dostępne wyłącznie w Epic Games Store oraz, jak dowiedział się serwis PC Gamer, w Microsoft Store. W pozostałych sklepach (w tym na Steamie) tytuł pojawi się najwcześniej rok po premierze.

Epic Games nie zwalnia tempa. - The Outer Worlds kolejnym czasowym exclusivem dla Epic Games Store - wiadomość - 2019-03-20
Epic Games nie zwalnia tempa.

Wygląda na to, że serwis PCGamesN trochę za bardzo pospieszył się z publikacją tweeta. Jak zauważył użytkownik lashman, w wiadomości dotyczącej kolekcji klasycznych gier od Konami omyłkowo zamieszczono opis zupełnie innego newsa. Wynika z niego, że The Outer Worlds, wraz z kilkoma innymi niesprecyzowanymi tytułami, dołączy do grona gier dostępnych wyłącznie na Epic Games Store. Tweet szybko został skasowany przez serwis, jednak wciąż można go zobaczyć w formie screena zrobionego przez wyżej wymienionego użytkownika.

Epic ogłosił, że grupa nadchodzących tytułów – w której skład wchodzi The Outer Worlds – ukaże się ekskluzywnie w sklepie Epic Games.

The Outer Worlds to nowa gra studia Obsidian Entertainment, wydawana przez Private Division (oddział Take-Two Interactive). Pieczę nad tytułem sprawują Tim Cain i Leonard Boyarsky, współtwórcy m.in. oryginalnego Fallouta. Gra ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Nie znamy oficjalnej daty premiery, aczkolwiek w bazie danych Steama (cóż za ironia...) przez pewien czas widniała data 6 sierpnia 2019 roku. Informacja o ekskluzywności tytułu dla Epic Games Store nie jest potwierdzona.