Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONESwitch
Okładka Dauntless (PC)

Dauntless

Sieciowa gra RPG akcji opracowana przez studio Phoenix Labs, zespół założony przez byłych pracowników Capcomu, Blizzarda, Riot Games oraz BioWare.

RPG | TPP | zagraj za darmo | sieciowe | multiplayer | indie | kooperacja | RPG akcji | Epic Store exclusive

Okładka Dauntless (PC)

data premiery gry:

26wrz2019

PC PS4 XONE

10gru2019

Switch

Dauntless to sieciowa gra RPG autorstwa studia Phoenix Labs, założonego przez byłych pracowników takich firm jak BioWare, Riot Games, Capcom oraz Blizzard.

Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się w świecie Shattered Isles. W wyniku niewyjaśnionego kataklizmu planeta niegdyś przypominająca Ziemię została zniszczona, kontynenty uległy rozdarciu, a ich fragmenty poszybowały w górę. Jakby tego było mało, osoby, którym udało się przetrwać wszystkie zmiany, muszą obecnie zmagać się z Behemotami – groźnymi stworzeniami, które z dnia na dzień stają się coraz bardziej agresywne i stanowią coraz większe zagrożenie. Jedyną nadzieją są wojownicy polujący na te bestie.

Mechanika

Dauntless to RPG akcji przeznaczone głównie do zabawy w co-opie. Gra jest pełna rozmaitych zadań do wykonania, ale sprowadzają się one głównie do walki. Behemoty to ogromne i inteligentne stworzenia, więc bezmyślne machanie na nie mieczem zazwyczaj szybko kończy się śmiercią. W trakcie starcia należy najpierw poznać ataki wyprowadzane przez bestie, znaleźć ich słabe punkty i sprawnie wykorzystać zdobytą w ten sposób wiedzę. Ważny jest również czas, gdyż im dłużej walczymy, tym przeciwnicy stają się bardziej agresywni, silniejsi i szybsi. Na szczęście nasz wojownik jest doskonale wyszkolony i w zależności od dzierżonej w rękach broni, walczy odmiennymi stylami. Np. wielki młot zadaje duże obrażenia, ale wykonywane ataki są wolne. Z kolei miecz jest w miarę lekki i łatwiej nim wykonywać dłuższe combosy, ale pojedyncze uderzenia nie ranią bestii tak bardzo, jak większe narzędzia mordu. Poza tym zawsze należy pamiętać o kondycji – zużywanej zarówno podczas atakowania, jak i unikania ciosów. Choć system walki jest zręcznościowy, to wymaga od gracza przygotowania, cierpliwości, odpowiedniego wyczucia czasu oraz dobrego poznania poszczególnych broni i umiejętności.

Jak w każdej szanującej się grze RPG, tak i w Dauntless występuje system rozwoju. W tym przypadku z pokonanych wrogów wypada energia zwana aspect archonite. Dzięki niej możemy ulepszać zbroje i bronie, niejako zamykając w nich moce bestii. Zasada działania jest dość prosta – im groźniejszego stwora zgładzimy, tym większe korzyści otrzymamy.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy graficznej Dauntless wpisuje się nurt kreskówkowych produkcji. Gra nie stara się naśladować rzeczywistości, więc bohaterowie wyglądają jak postacie z komiksów, a ekran pełen jest pastelowych kolorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 365 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3 / 10 na podstawie 420 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Dauntless

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dauntless

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7

Twórcy Dauntless wykupieni przez firmę Garena
Twórcy Dauntless wykupieni przez firmę Garena

wiadomość29 stycznia 2020

Firma Garena nabyła studio deweloperskie Phoenix Labs - twórców dobrze przyjętej, sieciowej gry RPG akcji Dauntless. Podmioty mają zamiar wspólnie rozwijać wspomniany tytuł, a także tworzyć kolejne projekty.

Aktualizacje do RAGE 2 i Dauntless, Resident Evil 5 i 6 na Switcha i inne wieści
Aktualizacje do RAGE 2 i Dauntless, Resident Evil 5 i 6 na Switcha i inne wieści

wiadomość17 lipca 2019

Dziś piszemy o nowych sterownikach graficznych od AMD, aktualizacjach do Dauntless i Rage 2, Resident Evil 5 i Resident Evil 6 zmierzających na Nintendo Switch oraz fabularnym DLC do Ace Combat 7: Skies Unknown. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Aktualizacja 1.2.0 do Anthem, sprzedaż SUPERHOT i kolejny milion Dauntless - wieści
Aktualizacja 1.2.0 do Anthem, sprzedaż SUPERHOT i kolejny milion Dauntless - wieści

wiadomość30 maja 2019

Dziś piszemy o nowej aktualizacji do Anthem, sprzedaży SUPERHOT i SUPERHOT VR oraz rosnącej liczbie graczy w darmowym Dauntless. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sukces Dauntless - darmowe RPG akcji ma już ponad 5 milionów graczy
Sukces Dauntless - darmowe RPG akcji ma już ponad 5 milionów graczy

wiadomość28 maja 2019

Dauntless, czyli oparte na modelu free-to-play RPG akcji w stylu serii Monster Hunter, robi się coraz popularniejsze. Autorzy poinformowali, że w tytuł zagrało już ponad pięć milionów osób.

Sprzedaż i aktualizacja Dead Cells oraz sukces Dauntless - wieści
Sprzedaż i aktualizacja Dead Cells oraz sukces Dauntless - wieści

wiadomość24 maja 2019

Dziś piszemy o sprzedaży i aktualizacji Dead Cells oraz sukcesie dystrybuowanej w modelu free-to-play gry RPG akcji Dauntless. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
XONE
Switch