Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4SwitchXONE
Okładka Dauntless (PC)

Dauntless

Sieciowa gra RPG akcji opracowana przez studio Phoenix Labs, zespół założony przez byłych pracowników Capcomu, Blizzarda, Riot Games oraz BioWare.

RPG | TPP | zagraj za darmo | sieciowe | multiplayer | indie | kooperacja | RPG akcji | Epic Store exclusive

Okładka Dauntless (PC)

data premiery gry:

21maj2019

PC PS4 XONE

2020

Switch

Dauntless to sieciowa gra RPG autorstwa studia Phoenix Labs, założonego przez byłych pracowników takich firm jak BioWare, Riot Games, Capcom oraz Blizzard.

Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się w świecie Shattered Isles. W wyniku niewyjaśnionego kataklizmu planeta niegdyś przypominająca Ziemię została zniszczona, kontynenty uległy rozdarciu, a ich fragmenty poszybowały w górę. Jakby tego było mało, osoby, którym udało się przetrwać wszystkie zmiany, muszą obecnie zmagać się z Behemotami – groźnymi stworzeniami, które z dnia na dzień stają się coraz bardziej agresywne i stanowią coraz większe zagrożenie. Jedyną nadzieją są wojownicy polujący na te bestie.

Mechanika

Dauntless to RPG akcji przeznaczone głównie do zabawy w co-opie. Gra jest pełna rozmaitych zadań do wykonania, ale sprowadzają się one głównie do walki. Behemoty to ogromne i inteligentne stworzenia, więc bezmyślne machanie na nie mieczem zazwyczaj szybko kończy się śmiercią. W trakcie starcia należy najpierw poznać ataki wyprowadzane przez bestie, znaleźć ich słabe punkty i sprawnie wykorzystać zdobytą w ten sposób wiedzę. Ważny jest również czas, gdyż im dłużej walczymy, tym przeciwnicy stają się bardziej agresywni, silniejsi i szybsi. Na szczęście nasz wojownik jest doskonale wyszkolony i w zależności od dzierżonej w rękach broni, walczy odmiennymi stylami. Np. wielki młot zadaje duże obrażenia, ale wykonywane ataki są wolne. Z kolei miecz jest w miarę lekki i łatwiej nim wykonywać dłuższe combosy, ale pojedyncze uderzenia nie ranią bestii tak bardzo, jak większe narzędzia mordu. Poza tym zawsze należy pamiętać o kondycji – zużywanej zarówno podczas atakowania, jak i unikania ciosów. Choć system walki jest zręcznościowy, to wymaga od gracza przygotowania, cierpliwości, odpowiedniego wyczucia czasu oraz dobrego poznania poszczególnych broni i umiejętności.

Jak w każdej szanującej się grze RPG, tak i w Dauntless występuje system rozwoju. W tym przypadku z pokonanych wrogów wypada energia zwana aspect archonite. Dzięki niej możemy ulepszać zbroje i bronie, niejako zamykając w nich moce bestii. Zasada działania jest dość prosta – im groźniejszego stwora zgładzimy, tym większe korzyści otrzymamy.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy graficznej Dauntless wpisuje się nurt kreskówkowych produkcji. Gra nie stara się naśladować rzeczywistości, więc bohaterowie wyglądają jak postacie z komiksów, a ekran pełen jest pastelowych kolorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena gry 5,2 / 10 na podstawie 38 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 3,2 / 10 na podstawie 367 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dauntless

12+

Wymagania sprzętowe Dauntless

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7

Sprzedaż i aktualizacja Dead Cells oraz sukces Dauntless - wieści
Sprzedaż i aktualizacja Dead Cells oraz sukces Dauntless - wieści

wiadomość24 maja 2019

Dziś piszemy o sprzedaży i aktualizacji Dead Cells oraz sukcesie dystrybuowanego w modelu free-to-play RPG-a akcji Dauntless. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rockstar kupuje Dhruva Interactive, remaster Ghostbusters: The Video Game i inne wieści
Rockstar kupuje Dhruva Interactive, remaster Ghostbusters: The Video Game i inne wieści

wiadomość14 maja 2019

Dziś piszemy o kupnie Dhruva Interactive przez studio Rockstar, remasterze Ghostbusters: The Video Game, który otrzymał klasyfikację wiekową na Tajwanie, przyszłotygodniowej premierze darmowego RPG-a akcji Dauntless i zapowiedzi gry Esports Life Tycoon. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dauntless z 2 milionami graczy i zapowiedzią nowego DLC
Dauntless z 2 milionami graczy i zapowiedzią nowego DLC

wiadomość18 lipca 2018

Niecałe dwa miesiące od startu otwartej bety w kooperacyjnego RPG-a akcji Dauntless zagrały 2 miliony osób. Z tej okazji twórcy zapowiedzieli nowe darmowe DLC, zatytułowane The Coming Storm. Zadebiutuje ono 9 sierpnia.

Dauntless - wkrótce start otwartej bety
Dauntless - wkrótce start otwartej bety

wiadomość12 kwietnia 2018

Kooperacyjne RPG akcji Dauntless od studia Phoenix Labs zadebiutuje w maju w ramach otwartych beta-testów. Produkcja dostępna będzie na komputerach osobistych.

Dauntless - zapowiedziano sieciową grę od twórców z BioWare i Riot Games
Dauntless - zapowiedziano sieciową grę od twórców z BioWare i Riot Games

wiadomość2 grudnia 2016

Podczas The Game Awards 2016 zapowiedziano sieciową grę free-to-play Dauntless. Produkcja ukaże się na PC-tach w przyszłym roku, a odpowiadają za nią byli pracownicy takich firm jak BioWare, Riot Games, Capcom oraz Blizzard, działający pod szyldem Phoenix Labs.

PC
PS4
XONE
Switch