Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2020, 11:31

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Twórcy Dauntless wykupieni przez firmę Garena

Firma Garena nabyła studio deweloperskie Phoenix Labs - twórców dobrze przyjętej, sieciowej gry RPG akcji Dauntless. Podmioty mają zamiar wspólnie rozwijać wspomniany tytuł, a także tworzyć kolejne projekty.

Firma Garena nabyła studio Phoenix Labs. - Twórcy Dauntless wykupieni przez firmę Garena - wiadomość - 2020-01-29
Firma Garena nabyła studio Phoenix Labs.

Twórcy darmowej, sieciowej gry RPG akcji Dauntless - studio Phoenix Labs - zostali wykupieni przez firmę Garena (gałąź koncernu Sea Limited odpowiedzialna za elektroniczną rozrywkę). Transakcja została sfinalizowana w ostatnich dniach, o czym poinformowano w notce prasowej (opublikowanej m.in. na portalu All Games Delta). W planach jest dalsze wspieranie Dauntless, a także nowe przedsięwzięcia na rynku gier (także na platformach mobilnych).

Nasi partnerzy w Garena wspierają nas konsekwentnie od początku istnienia Phoenix Labs i jesteśmy podekscytowani możliwością połączenia sił z globalnym liderem rynku gier. Dzięki temu krokowi jesteśmy w stanie zapewnić najlepsze możliwe doświadczenia dla graczy Dauntless na całym świecie. Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość Phoenix Labs. Kontynuujemy wspieranie naszej stale rosnącej społeczności Dauntless i myślimy nad przyszłymi grami - powiedział Jesse Houston, prezes i współzałożyciel Phoenix Labs.

Z zacieśnienia współpracy zadowolona jest także firma Sea Limited. Jej prezes - Forrest Li - uważa Phoenix Labs za jedno z najlepszych studiów w branży.

Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi witając Phoenix Labs w rodzinie Garena. W ciągu ostatnich kilku lat obserwowaliśmy, jak Phoenix Labs dojrzewa do rangi jednego z najlepszych zespołów deweloperskich w branży i wydaje niezwykle ekscytujący tytuł, czyli Dauntless. Wiemy również, że podzielają oni naszą misję tworzenia wspaniałych gier oraz najlepszych zespołów i stawiania graczy na pierwszym miejscu. Bardzo dobrze się uzupełniamy i widzimy wiele ekscytujących możliwości, które nasze zespoły mogą razem odkrywać - czytamy w notce.

Studio Phoenix Labs zostało założone w 2014 roku przez byłych pracowników Riot Games. Obecnie firma zatrudnia przeszło 100 osób. Wydane we wrześniu zeszłego roku Dauntless (wersja dedykowana Nintendo Switch zadebiutowała kilka miesięcy później - w grudniu) jest debiutanckim projektem tego zespołu.

  1. Phoenix Labs - strona oficjalna
  2. Garena - strona oficjalna