Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2018, 11:20

autor: AlexB

Dauntless z 2 milionami graczy i zapowiedzią nowego DLC

Niecałe dwa miesiące od startu otwartej bety w kooperacyjnego RPG-a akcji Dauntless zagrały 2 miliony osób. Z tej okazji twórcy zapowiedzieli nowe darmowe DLC, zatytułowane The Coming Storm. Zadebiutuje ono 9 sierpnia.

Marzyliście kiedyś, by walczyć z olbrzymimi potworami ramię w ramię z przyjaciółmi oraz móc przeżywać przygody w magicznym świecie przedstawionym za pomocą prostej, lecz cieszącej oko grafiki – i wszystko to w modelu free-to-play? Jeśli tak, to powinna zainteresować was gra Dauntless. To stworzone przez studio Phoenix Labs (założone przez byłych pracowników między innymi Riot Games i BioWare) kooperacyjne RPG akcji zadebiutowało w ramach wczesnego dostępu 24 maja bieżącego roku i szybko zdobyło sporą popularność. Jak poinformowali deweloperzy, w niecałe dwa miesiące od startu otwartej bety w ich dzieło zagrały już 2 miliony osób.

Świat Dauntless pełen jest niebezpiecznych stworzeń… - Dauntless z 2 milionami graczy i zapowiedzią nowego DLC - wiadomość - 2018-07-18
Świat Dauntless pełen jest niebezpiecznych stworzeń…

Z tej okazji Phoenix Labs zapowiedziało premierę nowego i całkowicie darmowego DLC do Dauntless, zatytułowanego The Coming Storm. Fabuła dodatku rozpoczyna się, gdy statek z sąsiedniej frakcji Ostii rozbija się w Ramsgate – głównym ośrodku świata gry. Wydarzenie to zmieni kształt miasta i wprowadzi szereg nowych postaci niezależnych, zadań, historii, technologii oraz broni i sprzętu do wytworzenia. W tytule pojawi się również niespotykany dotąd Behemoth zwany Koshai. Bestia ta wyraźnie wpłynie na ekosystem swojego otoczenia sprawiając, że potwory znajdujące się w jej pobliżu ewoluują i zmienią swoje dotychczasowe zachowanie oraz formę. Ma to wprowadzić pewnego rodzaju powiew świeżości w walkach ze znanymi już przeciwnikami i zachęcić graczy do stałego rozwoju. Rozszerzenie The Coming Storm ujrzy światło dzienne 9 sierpnia bieżącego roku.

…z którymi najlepiej walczyć z przyjacielem u boku. - Dauntless z 2 milionami graczy i zapowiedzią nowego DLC - wiadomość - 2018-07-18
…z którymi najlepiej walczyć z przyjacielem u boku.

Jesse Houston, współzałożyciel i prezes studia Phoenix Labs, który niegdyś pracował dla takich firm, jak Ubisoft czy BioWare, nie kryje zadowolenia z dotychczasowych sukcesów Dauntless i nie może się doczekać tego, co przyniesie przyszłość. Cytując jego słowa (via BusinessWire):

Społeczność Dauntless jest jedną z najbardziej aktywnych i pełnych pasji grup ludzi w branży. To właśnie ona pomogła nam doprowadzić tytuł do obecnego kształtu i wpłynie na to, jak będzie wyglądał w przyszłości. W rozszerzeniu The Coming Storm wychodzimy naprzeciw próśb graczy i wprowadzamy między innymi pierwszą w pełni dystansową broń. Oczekujcie zupełnie nowego i świeżego doświadczenia z Dauntless już 9 sierpnia.

O grze Dauntless po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć pod koniec 2016 roku. Dziewięć miesięcy później wystartowały zamknięte beta-testy tytułu, w których udział wzięło przeszło 100 tysięcy osób, z czego 75 tysięcy zdecydowało się na zakup tak zwanego Founder’s Pack. Nie był to przypadkowy sukces, co widać po wynikach, jakie gra osiąga obecnie. Niestety, nie wiadomo na razie, kiedy pojawi się pełna wersja tytułu.