Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2018, 11:35

autor: Aquma

World of Warcraft od teraz w cenie miesięcznej subskrypcji

Kultowe MMORPG World of Warcraft od teraz będzie dostępne w cenie miesięcznej subskrypcji. Studio Blizzard Entertainment po cichu wyeliminowało konieczność płacenia za podstawową wersję gry – tzw. Battle Chest.

Cena World of Warcraft nieco spada… ale czy na pewno? - World of Warcraft od teraz w cenie miesięcznej subskrypcji - wiadomość - 2018-07-19
Cena World of Warcraft nieco spada… ale czy na pewno?

Dotychczas osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z World of Warcraft – kultowym przedstawicielem gatunku MMORPG od studia Blizzard Entertainment – były zmuszone zakupić podstawową wersję gry. Tzw. Battle Chest wymagał wydania kilkudziesięciu złotych, w której to cenie otrzymywaliśmy od razu pierwszy miesiąc subskrypcji. Teraz kupowanie gry nie będzie już konieczne – wystarczy ściągnąć darmowy trial, a następnie opłacić subskrypcję, by cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania jedna z najlepszych gier MMO w historii.

Zmiana została wprowadzona po cichu, bez żadnych obwieszczeń ze strony dewelopera. W teorii oznacza ona nieznaczne obniżenie ceny World of Warcraft… ale czy aby na pewno? Warto odnotować, że kolejne dodatki już od pewnego czasu otrzymywaliśmy za darmo, gdy zbliżało się nowe rozszerzenie – przed premierą Legionu można było swobodnie grać w Warlords of Draenor, zaś debiut WoD poprzedziło udostępnienie Mists of Pandaria. To się nie zmienia – by kontynuować zabawę z resztą społeczności w sierpniu, konieczny będzie zakup nadchodzącego Battle for Azeroth, zaś w oczekiwaniu na premierę BFA, obecnie noszący status najnowszego rozszerzenia Legion dołączył już do zawartości oferowanej za darmo (technicznie rzecz biorąc, na ten moment, w cenie subskrypcji otrzymujemy więc wszystko, jest to jednak jedynie stan przejściowy).

Różnica polega na tym, że osoby zaczynające przygodę z WoW-em nie muszą teraz nabywać klucza „podstawki” – zamiast tego opłacają po prostu pierwszy miesiąc. Kłopot w tym, że wspomniany klucz – sprzedawany w ostatnich latach w postaci wydania Battle Chest i zawierający w cenie „darmowe” 30 dni zabawy – często można było kupić za mniejsze pieniądze niż miesięczną subskrypcję MMO studia Blizzard Entertainment.

World of Warcraft zadebiutował na komputerach PC w listopadzie 2004 roku, co oznacza, że za paręnaście miesięcy będzie obchodził swoje piętnaste urodziny. 14 sierpnia 2018 roku gra doczeka się kolejnego, siódmego już dodatku – Battle For Azeroth. Swoimi wrażeniami z obcowania z wersją beta tego rozszerzenia w maju dzielił się na łamach naszego serwisu Pefrix.

  1. Najlepsze MMORPG dla samotnych wilków – top 5 gier dla jednego gracza
  2. World of Warcraft – strona oficjalna