Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka World of Warcraft: Battle for Azeroth (PC)
OkładkaWorld of Warcraft: Battle for Azeroth (PC)

World of Warcraft: Battle for Azeroth PC

WoW BfA

Siódme rozszerzenie do gry World of Warcraft. Dodatek skupia się rywalizacji dwóch najważniejszych stronnictw w Azeroth, a więc Przymierza i Hordy. Twórcy wprowadzili dwa nowe kontynenty, szereg questów oraz przeciwników, a także wcześniej nieobecne warianty zabawy.

To jest dodatek do gry World of Warcraft.

RPG | fantasy | PvP | PvE | MMORPG | MMO

World of Warcraft: Battle for Azeroth Premiera PC

14sierpnia2018

pudełko PL

14sierpnia2018

Battle.Net

14sierpnia2018

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do World of Warcraft: Battle for Azeroth

The Elder Scrolls Online

Guild Wars 2

Lineage II

World of Warcraft: Battle for Azeroth to siódme rozszerzenie do klasycznego MMORPG World of Warcraft, który zadebiutował w sklepach w 2004 roku. Za produkcję dodatku, zapowiedzianego oficjalnie podczas konwentu BlizzCon 2017, odpowiada niezmiennie amerykańskie studio Blizzard Entertainment.

Fabuła

Azeroth zapłacił ogromną cenę za niszczycielską krucjatę Płonącego Legionu, która została przedstawiona w poprzednim dodatku do gry. W chwili gdy świat powoli leczy rany zagrożeniem staje się rosnący brak zaufania pomiędzy Przymierzem i Hordą, które ponownie roznieca wrogość pomiędzy oboma stronnictwami. Jednym ze źródeł konfliktu jest do dostęp do nowego i cudownego magicznego minerału o Azerite. W trakcie zabawy gracze są świadkami tragicznych wydarzeń doprowadzających do kolejnej wojny oraz wytyczenia nowych granic, frontów i sojuszy, które zdecydują o przyszłości Azeroth.

Mechanika

World of Warcraft: Battle for Azeroth skupia się na rywalizacji dwóch najważniejszych stronnictw w Azeroth, a więc Przymierza i Hordy. Dodatek przedstawia dwa nowe, podzielone na kilka wysp kontynenty. Pierwszym z nich jest Kul Tiras, do którego trafiają członkowie Przymierza w poszukiwaniu nowych sojuszników w walce z Hordą. Jest to królestwo dzielnych żeglarzy i dom Jainy Proudmore. Gracze spotkają tutaj groźnych piratów oraz magów posługujących się ciemną magią. W poszukiwaniu sprzymierzeńców członkowie Hordy udają się z kolei do Zandalaru. Jest to porośnięte gęstymi tropikalnymi lasami terytorium starożytnego Imperium, które zamieszkują trolle, dinozaury oraz magiczne konstrukty. Oba kontynenty oferują nowe podziemia, rajdy o szereg questów oraz wcześniej niewidzianych przeciwników.

W World of Warcraft: Battle for Azeroth postacie graczy mogą tradycyjnie liczyć na zwiększenie maksymalnego poziomu doświadczenia (ze 110 na 120). W trakcie zabawy rekrutujemy także w sumie osiem nowych grywalnych neutralnych ras, po cztery dla Hordy oraz Sojuszu. Wszyscy gracze rozpoczynający kampanię Battle for Azeroth otrzymują artefakt: zaklęty naszyjnik potrafiący wykorzystać potencjał drzemiący w tajemniczym minerale Azerite. Grając zbieramy powoli punkty mocy, które przeznaczamy do ulepszania przedmiotu, oferującego przeróżne bonusy i zdolności, a w późniejszym czasie także wzmacnianiu części pancerza.

Rozszerzenie oferuje także dwa nowe tryby zabawy. W pierwszym, o nazwie Island expeditions, trzyosobowe grupki bohaterów eksplorują wcześniej nieodwiedzane wyspy i walczą z losowo dobieranymi stworami i zagrożeniami, otrzymując w zamian cenne skarby i ekwipunek. W drugim, o nazwie Warfront, dwudziestoosobowe drużyny starają się przejąć kontrolę nad lokacjami mającymi strategiczne znaczenie dla ich frakcji. Duże zmiany wprowadzono również do trybu PvP.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 229 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

World of Warcraft: Battle for Azeroth cena w dniu premiery: 184,90 PLN

Klasyfikacja PEGI World of Warcraft: Battle for Azeroth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

World of Warcraft: Battle for Azeroth Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-760 2.8 GHz / AMD FX-8100 2.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 70 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-4770 3.4 GHz / AMD FX-8310 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza
 • 70 GB HDD
 • Windows 10 64-bit